Rada Krajowa

Rada Krajowa jest najwyższym organem uchwałodawczym partii między Konwencjami. W skład Rady wchodzą obecnie: członkowie zarządu partii, posłowie należący do Klubu Poselskiego Nowoczesnej, przewodniczący regionów, członkowie wybrani przez konwencje regionalne oraz 40 osób wybranych przez Konwencję.

 

Katarzyna Lubnauer – Przewodniczącą Nowoczesnej
Jacek Bury – członek Zarządu
Barbara Dolniak – posłanka, członek Zarządu
Grzegorz Filipek – przewodniczący regionu małopolskiego
Kamila Gasiuk-Pihowicz – posłanka, przewodnicząca regionu mazowieckiego, członek Zarządu
Marcin Gołaszewski – przewodniczący regionu łódzkiego
Tadeusz Grabarek – przewodniczący regionu dolnośląskiego, członek Zarządu
Michał Grzybowski – przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego
Paulina Hennig-Kloska – posłanka
Michał Jaros – poseł
Katarzyna Kalinowska – członek Zarządu
Katarzyna Kierzak-Koperska – przewodnicząca regionu wielkopolskiego
Paweł Kobyliński – poseł
Ewa Lieder – posłanka, przewodnicząca regionu pomorskiego, członek Zarządu
Radosław Lubczyk – poseł, przewodniczący regionu zachodniopomorskiego
Jerzy Meysztowicz – poseł, członek Zarządu
Piotr Misiło – poseł
Mirosław Pampuch – skarbnik, poseł, przewodniczący regionu warmińsko-mazurskiego
Sławomir Potapowicz – przewodniczący regionu warszawskiego, członek Zarządu
Paweł Pudłowski – poseł, przewodniczący regionu lubuskiego
Monika Rosa – posłanka, przewodnicząca regionu śląskiego, członek Zarządu
Marek Ruciński – poseł
Anna Skiba – przewodnicząca regionu podkarpackiego
Elżbieta Stępień – posłanka
Mirosław Suchoń – poseł
Adam Szłapka – poseł, członek Zarządu
Krzysztof Truskolaski – poseł, przewodniczący regionu podlaskiego
Kornelia Wróblewska – posłanka
Maja Zaborowska – przewodnicząca regionu lubelskiego
Witold Zembaczyński – poseł, przewodniczący regionu opolskiego, członek Zarządu
Mateusz Żukowski – przewodniczący regionu świętokrzyskiego

Członkowie Rady Krajowej wybrani przez Konwencję Krajową 25 listopada 2017:

Wojciech Brejnak
Paweł Drążczyk
Filip Finke
Wiesław Gosk
Tomasz Hanczarek
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janowski
Adam Jarecki
Christian Jaworski
Wiesław Kalicki
Wojciech Kałuża
Kajetan Kujawiak
Paweł Kurek
Adam Lejman-Gąska
Magdalena Lipińska-Derlikowska
Jerzy Lipka-Wołowski
Piotr Niemczyk
Bartłomiej Nowak
Robert Adam Okulski
Krzysztof Olbrycht
Michał Pihowicz
Mariusz Płaskota
Andrzej Rapicki
Wojciech Rut
Rafał Skowronek
Agnieszka Skrzypczyk
Jacek Somorowski
Agata Stacewicz
Sebastian Stepek
Radosław Stępniak
Piotr Szczepański
Tomasz Szybowski
Andrzej Szymczak
Magdalena Trzebicka
Jan Urbanowicz
Jacek Zahorski
Tomasz Żyłka
Andrzej Żywień

Członkowie Rady Krajowej wybrani w regionach:

Dolnośląskie

Krzysztof Bryłka
Iwona Dyszkiewicz
Jacek Iwancz
Marcin Łożyński
Magdalena Razik-Trziszka
Malwina Szczygłowska
Dariusz Ślusarek
Jarosław Taranek
Piotr Uhle
Andrzej Waśków
Grzegorz Zieliński

Kujawsko-pomorskie

Wojciech Grabczewski
Kamil Heyka
Jacek Piotraszewski
Bartosz Szymański
Jacek Warczygłowa
Patryk Warzyński

Lubelskie

Urszula Bury
Sławomir Ćwik

Lubuskie

Maciej Łuczyński
Grzegorz Świtalski
Jarosław Owsianny
Jerzy Wierchowicz
Ewa Zdrowowicz-Kulik

Łódzkie

Justyna Błażejewicz
Tomasz Górczyński
Paweł Kowalczyk
Andrzej Machejek
Agnieszka Marchwińska
Damian Raczkowski
Filip Supeł
Grzegorz Surkont
Przemysław Skibiński

Małopolskie

Tomasz Brzostowski
Artur Buszek
Jacek Gwóźdź
Rafał Lipień
Krzysztof Nowak
Sylwia Salwińska
Bogusław Sambor
Kinga Skowrońska

Mazowieckie

Mariusz Chrapiński
Magdalena Daniel
Agnieszka Góralczyk
Rafał Jaszczak
Piotr Kandyba
Katarzyna Kwarcińska-Kulis
Marcin Podsędek
Ewa Zarychta

Opolskie

Łukasz Dymek
Przemysław Pytlik
Piotr Wach

Podkarpackie

Barbara Balon
Marcin Balon
Marcin Cichulski
Marzena Dziurawiec
Paweł Zastrowski

Podlaskie

Mateusz Witczuk

Pomorskie

Bartłomiej Austen
Paweł Filar
Paweł Kasprzyk
Dominik Kwiatkowski
Marcin Stasiński
Paweł Tomaszewski

Śląskie

Bartłomiej Gabryś
Zbigniew Dal
Maciej Jankowski
Lech Sztandar
Adam Szymczyk
Anetta Ujma
Robert Witecki
Rafał Żelazny

Świętokrzyskie

Rafał Kasprzyk
Marek Kowalski
Mateusz Sabat – członek Zarządu

Warmińsko-mazurskie

Teresa Astramowicz-Leyk
Katarzyna Królak
Izabela Smolińska-Letza

Warszawa

Joanna Burnos
Lech Chęciński
Jarosław Kaczyński
Rafał Nawrot
Renata Niewitecka
Katarzyna Potapowicz
Magdalena Rutkowska
Daniel Szczodry
Maciej Tyśnicki
Magdalena Wojciechowska
Karolina Zdrodowska
Jolanta Zjawińska

Wielkopolskie

Jacek Wachowski
Robert Gajda
Marek Gola
Łukasz Goździor
Jacek Kosakowski
Monika Kosińska
Karolina Kwapisiewicz-Smoleń
Michał Michajłow
Barbara Oliwiecka
Marcin Oźminkowski
Marcin Tyc

Zachodniopomorskie

Emilia Bury
Dorota Chałat
Zbigniew Chojecki
Marek Firkowski
Mirosław Kacianowski