Program Nowoczesnej

Zapoznaj się z programem Nowoczesnej:

 

Pobierz Program-Nowoczesnej.pdf

 

Aktualny statut partii został przyjęty na konwencji w dniu 25 listopada 2017 roku.

 
Pobierz Statut Nowoczesnej.pdf

Jest niedziela 31 maja 2015 roku. Na Kongres Założycielski Nowoczesnej przychodzi 6 tysięcy osób. Wszyscy pragną zmiany. „Minęło 26 lat od upadku komunizmu” – mówią. „Udało się, ale teraz czas na więcej”. Ludzie zapisują swoje postulaty i przypinają je do ściany. Z tych małych karteczek tworzy się nazwa „Nowoczesna” – symbol marzenia o nowoczesnym i dobrze zarządzanym kraju – Polski, w której wszyscy pragniemy żyć.

Ta obywatelska inicjatywa pociąga za sobą szereg kolejnych wydarzeń. W całym kraju odbywają się konsultacje społeczne, bo to ludzie wiedzą najlepiej, jakie są ich potrzeby, i co trzeba zmienić.

Na podstawie tych konsultacji zespoły ekspertów tworzą program, który już wkrótce zmieni nasz kraj.


Do czego dążymy?

Dziś Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość. Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników. Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Przyłącz się, bo Polskę trzeba zacząć zmieniać już teraz!