#12Marca przywróćmy ład konstytucyjny – protest o 12:00 przed siedzibą TK

07/03/2016

„Przywróćmy ład konstytucyjny” to hasło demonstracji współorganizowanej przez Nowoczesną w sobotę 12 marca o godz. 12:00 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie (Al. Szucha 12A).
8 i 9 marca Trybunał Konstytucyjny zajmie się nowelizacją ustawy o TK autorstwa PiS. Z kolei 11 marca ostateczną opinię na temat zmian w ustawie o TK ma wyrazić Komisja Wenecka. Już wstępna opinia Komisji Weneckiej potwierdziła, że działania PiS są naruszeniem podstawowych zasad demokratycznego państwa prawa.

Dlatego spotkajmy się 12 marca na pokojowej demonstracji. Tylko w ten sposób możemy jeszcze zwrócić uwagę opinii publicznej, że nie chodzi tu jedynie o doraźną walkę polityczną, ale o przyszłość Polski. Nadszedł ten moment, w którym polityka, aby stała się realna, musi być realizowana na ulicach polskich miast. W ten sposób powinniśmy próbować zmusić polski rząd do stosowania Konstytucji i działania zgodnego z prawem.

12 marca BĄDŹMY RAZEM!
Przyjedźcie całymi rodzinami, z bliskimi i znajomymi, zabierzcie ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz własnoręcznie wykonane transparenty. Pamiętajcie też, by używać hashtaga ‪#‎12marca‬ w mediach społecznościowych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE