#12Marca przywróćmy ład konstytucyjny – protest o 12:00 przed siedzibą TK

„Przywróćmy ład konstytucyjny” to hasło demonstracji współorganizowanej przez Nowoczesną w sobotę 12 marca o godz. 12:00 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie (Al. Szucha 12A).
8 i 9 marca Trybunał Konstytucyjny zajmie się nowelizacją ustawy o TK autorstwa PiS. Z kolei 11 marca ostateczną opinię na temat zmian w ustawie o TK ma wyrazić Komisja Wenecka. Już wstępna opinia Komisji Weneckiej potwierdziła, że działania PiS są naruszeniem podstawowych zasad demokratycznego państwa prawa.

Dlatego spotkajmy się 12 marca na pokojowej demonstracji. Tylko w ten sposób możemy jeszcze zwrócić uwagę opinii publicznej, że nie chodzi tu jedynie o doraźną walkę polityczną, ale o przyszłość Polski. Nadszedł ten moment, w którym polityka, aby stała się realna, musi być realizowana na ulicach polskich miast. W ten sposób powinniśmy próbować zmusić polski rząd do stosowania Konstytucji i działania zgodnego z prawem.

12 marca BĄDŹMY RAZEM!
Przyjedźcie całymi rodzinami, z bliskimi i znajomymi, zabierzcie ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz własnoręcznie wykonane transparenty. Pamiętajcie też, by używać hashtaga ‪#‎12marca‬ w mediach społecznościowych.