Adam Szłapka: Chcemy informacji od Prezesa Rady Ministrów na temat sytuacji w MON i Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Nowoczesna żąda informacji o sytuacji w MON i Polskiej Grupie Zbrojeniowej od Prezesa Rady Ministrów.

Minęło już kilka tygodni od zdymisjonowania Antoniego Macierewicza z Ministerstwa Obrony Narodowej. Z każdym dniem pojawia się jednak coraz więcej informacji o tym, że faktycznie mogliśmy mieć do czynienia z aferą Macierewicza.

Nowoczesna od razu po dymisji Antoniego Macierewicza apelowała do Prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie gruntownego audytu zarówno w Ministerstwie Obrony Narodowej jak i w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Mamy w tej chwili problem zarówno z przetargami jak i ze strukturą dowodzenia w polskiej Armii. Dzisiaj dochodzi do tego odwołanie całego zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka skarbu państwa, która mogłaby być filarem polskiej gospodarki kolejny raz cierpi na szkodliwej wymianie kadrowej. Grupa mająca za zadanie modernizację polskiej armii, po raz kolejny staje się politycznym łupem. Tym razem nie Ministra Macierewicza a Ministra Błaszczaka. To wszystko odbija się na skuteczności i tempie przeprowadzanych modernizacji w polskiej armii.

– Nowoczesna składa wniosek do Marszałka Sejmu, aby uzupełnić porządek obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informacje Prezesa Rady Ministrów na temat aktualnego stanu w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i postępu w modernizacjach polskiej armii. Uważamy, że to sprawa bardzo ważna. Sprawą, którą powinna zająć się Rada Bezpieczeństwa Narodowego.  – powiedział w Sejmie poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Poseł Adam Szłapka dodał rownież, że mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że po dwóch latach przewodzenia Antoniego Macierewicza w MON zarówno resort jak i armia są w rozsypce.

-Dlatego składamy wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad, ale także apelujemy! Tę sprawę trzeba wyjaśnić. – podsumował Adam Szłapka.