Ewa Lieder: Jarosław Kaczyński lansuje się na przyjaciela zwierząt, a rząd i posłowie PiS podtrzymują złe przepisy łowieckie.

24/01/2018

– Dzisiejsze posiedzenie sejmowej podkomisji łowieckiej można opisać jednym słowem: kabaret. Niestety mało śmieszny. Byli na posiedzeniu rolnicy, byli ekolodzy, byli wszyscy zainteresowani prawem łowieckim. Wszyscy, także Nowoczesna, liczyli na zmianę tej bardzo złe ustawy. Do zmian nie doszło. – powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Ewa Lieder.

– Oczekiwaliśmy, że nowy minister środowiska przyniesie nową jakość. Niestety, jest tak jak samo jak było.  Ministra Szyszko nie ma, złe nawyki zostały.  Ministra Kowalczyka z resztą też nie było na dzisiejszym posiedzeniu, przysłał wiceministra z pustymi rękami. – relacjonowała posłanka Lieder.

– Po raz ostatni kierujemy apel, aby pan minister nie zaprzepaścił szansy nowego otwarcia, aby wrócić do zmian w przepisach o prawie łowieckim i zrobić to tak, żeby obywatele mieli te prawa przywrócone, prawa do dysponowania własnością prywatną. – apelowała posłanka Paulina Hennig-Kloska.

Posłanka Lieder przypomniała, że ministerstwo obiecało, że złoży poprawki. – Miała być poprawka likwidująca kary dla obywateli za wstęp do lasu w czasie polowania. Miała być poprawka znosząca skandaliczny przepis, który mówił, że polowanie może odbywać się na każdym terenie. Nawet bez wiedzy i zgody właściciela tego terenu. Własność prywatna jest ważniejsza niż polowania. Ani jedna, ani druga poprawka nie została złożona. – oświadczyła.

Na trwającym trzy godziny posiedzeniu komisji posłowie PiS odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez Nowoczesną, które szły w kierunku poszanowania własności prywatnej.

Jarosław Kaczyński mami Polaków, że dobre prawo prawo zostanie przywrócone, a prawa myśliwych ograniczone. PiS nie chce naprawić tych przepisów, które zostały wprowadzone do polskiego prawa 'na cwaniaka’, przy organizacji dwóch komisji na tę samą godzinę, podczas gdy w każdej z tych komisji zasiadają ci sami posłowie, o czym kierownictwo komisji dobrze wiedziało. – mówiła Hennig-Kloska.

 – Skandaliczna ustawa o prawie łowieckim jest prawie dokładnie taka jak była. Została jedynie lekko przypudrowana. Prezes Kaczyński lansuje się na przyjaciela zwierząt, a jego posłowie utrzymują bardzo, bardzo złe przepisy dotyczące polowań. To hipokryzja. – podsumowała Ewa Lieder.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE