Gorszy Sort Polaków według J. Kaczyńskiego

13/12/2015

56 % Polaków uważa, że demokracja jest zagrożona (sondaż Ipsos z 11 grudnia dla TVP).
Według Jarosława Kaczyńskiego głowy tej części społeczeństwa nie funkcjonują prawidłowo.

Poseł Kaczyński dzisiaj przed TK:
„Dzisiaj nie o demokrację chodzi, ale o to, żeby demokracja mogła decydować. Trzeba odrzucić tych zaprzedanych, którzy mówią dziś, że demokracja jest zagrożona. (…) Tu trwa wielki spór o łamanie Konstytucji, TK wydaje bezpodstawne, arbitralne wyroki.”

11 grudnia, wywiad dla TV Republika:
„Mogę mieć wątpliwości, czy pewne rzeczy, które chcieliśmy zrobić nie powinny być zrobione od razu. Jeszcze w tym roku chcemy złożyć projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.”NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE