Katarzyna Lubnauer przewodniczącą Nowoczesnej

27/11/2017

W sobotę 25 listopada 2017 r. Katarzyna Lubnauer została wybrana na przewodniczącą Nowoczesnej. Zdobyła 149 głów delegatów, którzy przyjechali na konwencję partii w Warszawie. Ryszard Petru zdobył poparcie 140 delegatów.

W pierwszym po wyborze przemówieniu przewodnicząca Nowoczesnej powiedziała, że wybory w partii to „była zdrowa, demokratyczna i potrzebna nam rywalizacja. Mądra debata” – powiedziała

Nowa przewodnicząca podziękowała Ryszardowi Petru za „stworzenie Nowoczesnej”. Dodała, że jest to „wspólny projekt”. – Mamy nowe otwarcie i musimy je wykorzystać, żeby wzmocnić Nowoczesną. Od jutra bierzemy się do pracy, bo czasu jest mało – zapewniła. Podkreśliła, że opozycja musi wygrać wszystkie zbliżające się wybory w Polsce. Od samorządowych, przez europejskie, po parlamentarne. –Ale Nowoczesna zachowa swoją tożsamość. Najtrwalsze porozumienia to te, które są zbudowane na wzajemnej korzyści wszystkich stron – mówiła Katarzyna Lubnauer. –Najpilniejszym wyzwaniem jest obrona polskiej demokracji. I tego nie odpuścimy. –podkreśla nowa szefowa Nowoczesnej. Mówiła też o przyszłości. – Ja, i mówię to jako Polka do milionów Polaków, chciałabym żyć w wolnej, dobrze zorganizowanej i promującej aktywność Polsce – powiedziała i dodała, że Nowoczesna to „projekt, który jest Polsce, Polkom i Polakom potrzebny. – Musimy uruchomić nasz potencjał i sprawić, by Nowoczesna stała się najpierw wiodącą siłą opozycyjną, a potem sięgnąć po pierwsze miejsce. – mówiła przewodnicząca.

Katarzyna Lubnauer urodziła się 24 lipca 1969 roku w Łodzi. Jest mężatką, ma córkę. Ukończyła III LO im. T. Kościuszki w Łodzi, a następnie studia matematyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Pracowała jako nauczycielka matematyki. Następnie podjęła studia doktoranckie i została nauczycielem akademickim na UŁ. W 2001 na Wydziale Matematyki tej uczelni zdobyła stopień doktora nauk matematycznych w specjalności teoria prawdopodobieństwa na podstawie pracy pt. „Twierdzenia graniczne w teorii prawdopodobieństwa kwantowego”. Działa w Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Partii Demokratycznej. W latach 1998–2002 zasiadała w radzie miejskiej Łodzi. Od 2015 roku jest posłanką Nowoczesnej z Łodzi. Wcześniej była rzecznikiem prasowym partii i jej wiceprzewodniczącą. Jest przewodniczącą KP Nowoczesnej.

Jest instruktorem żeglarstwa i sternikiem morskim. Ma uprawnienia radiooperatora krótkiego zasięgu.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE