#KupujęKiedyChcę – akcja społeczna

04/10/2017

Nowoczesna zainaugurowała akcję zbierania podpisów pod obywatelską petycją kierowaną do posłów, w której będzie apel o głosowanie przeciw ustawie wprowadzającej zakaz handlu w niedzielę. – Pomysł tej ustawy jest zamachem na naszą wolność i uderzeniem w gospodarkę – ostrzega Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

W najbliższą niedzielę (8 października) wiele osób rozpocznie zbiórkę podpisów. Będą one zbierane w każdym województwie, w wielu miastach, przed centrami handlowymi. Akcja będzie także prowadzona w Internecie: www.kupujekiedychce.pl.

– To akcja społeczna – ponadpartyjna, w której nie będziemy promować logo partii – mówią politycy Nowoczesnej. – Zapraszamy wszystkich, którzy nie zgadzają się na podporządkowanie życia prywatnego pisowskiej  ideologii. Chcemy przekazać mocny sygnał naszego sprzeciwu. Nasze „Nie” może być usłyszane – dodają.

Według Petru, ograniczenie handlu w niedziele oznacza:

➢ likwidację blisko 100 tysięcy miejsc pracy;

➢ olbrzymi kłopot dla wszystkich, którzy zarabiają przede wszystkim w weekendy: sklepów rodzinnych, studentów;

➢ zmniejszenie obrotów sklepów o 6-15%;

➢ mniejsze wpływy do budżetu państwa;

➢ ograniczenie wolności i próbę narzucenia Polakom sposobu spędzania czasu.

– Niemal 80% Polaków jest przeciwna zakusom PiS. Nikt nie ma obowiązku chodzenia na zakupy w niedziele. Żaden sklep rodzinny nie ma też obowiązku w niedziele pracować – skoro sklepy te pracują to znaczy, że jest to po prostu opłacalne – mówił w Sejmie Ryszard Petru.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE