#KupujęKiedyChcę – akcja społeczna

Nowoczesna zainaugurowała akcję zbierania podpisów pod obywatelską petycją kierowaną do posłów, w której będzie apel o głosowanie przeciw ustawie wprowadzającej zakaz handlu w niedzielę. – Pomysł tej ustawy jest zamachem na naszą wolność i uderzeniem w gospodarkę – ostrzega Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

W najbliższą niedzielę (8 października) wiele osób rozpocznie zbiórkę podpisów. Będą one zbierane w każdym województwie, w wielu miastach, przed centrami handlowymi. Akcja będzie także prowadzona w Internecie: www.kupujekiedychce.pl.

– To akcja społeczna – ponadpartyjna, w której nie będziemy promować logo partii – mówią politycy Nowoczesnej. – Zapraszamy wszystkich, którzy nie zgadzają się na podporządkowanie życia prywatnego pisowskiej  ideologii. Chcemy przekazać mocny sygnał naszego sprzeciwu. Nasze „Nie” może być usłyszane – dodają.

Według Petru, ograniczenie handlu w niedziele oznacza:

➢ likwidację blisko 100 tysięcy miejsc pracy;

➢ olbrzymi kłopot dla wszystkich, którzy zarabiają przede wszystkim w weekendy: sklepów rodzinnych, studentów;

➢ zmniejszenie obrotów sklepów o 6-15%;

➢ mniejsze wpływy do budżetu państwa;

➢ ograniczenie wolności i próbę narzucenia Polakom sposobu spędzania czasu.

– Niemal 80% Polaków jest przeciwna zakusom PiS. Nikt nie ma obowiązku chodzenia na zakupy w niedziele. Żaden sklep rodzinny nie ma też obowiązku w niedziele pracować – skoro sklepy te pracują to znaczy, że jest to po prostu opłacalne – mówił w Sejmie Ryszard Petru.