Paweł Rabiej podczas EKG w Katowicach: Jesteśmy w momencie przełomowym

20/05/2016

W Katowicach zakończył się dziś VIII Europejski Kongres Gospodarczy, który w ciągu trzech dni zgromadził wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy 8 tys. tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki. Odbyło się ponad 100 debat z udziałem 900 prelegentów, a 2 tys. osób wzięło udział w European Start-up Days.

Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej, uczestniczył w panelu „Jaka Unia, jaka Europa?”, który dotyczył kluczowych sprzeczności i problemów Wspólnoty, a także kierunku, w którym podąża Unia Europejska.

W jakim kierunku podąża Unia Europejska? Czy pozostanie projektem polityczno-gospodarczym, czy też ograniczy się do współpracy o charakterze ekonomicznym i handlowym? Takie pytania stawiali sobie uczestnicy debaty.

Jesteśmy w momencie przełomowym. Niezależnie od tego, jaki będzie wynik referendum w Wielkiej Brytanii, zapoczątkuje to zmiany w Unii Europejskiej. Najbliższe miesiące rozstrzygną, dla których krajów członkowskich Unia pozostanie żywym i atrakcyjnym projektem politycznym – powiedział Paweł Rabiej.

Czytaj więcej >> eecpoland.eu

Zobacz galerię zdjęć z debatyNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE