Paweł Rabiej podczas EKG w Katowicach: Jesteśmy w momencie przełomowym

W Katowicach zakończył się dziś VIII Europejski Kongres Gospodarczy, który w ciągu trzech dni zgromadził wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy 8 tys. tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki. Odbyło się ponad 100 debat z udziałem 900 prelegentów, a 2 tys. osób wzięło udział w European Start-up Days.

Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej, uczestniczył w panelu „Jaka Unia, jaka Europa?”, który dotyczył kluczowych sprzeczności i problemów Wspólnoty, a także kierunku, w którym podąża Unia Europejska.

W jakim kierunku podąża Unia Europejska? Czy pozostanie projektem polityczno-gospodarczym, czy też ograniczy się do współpracy o charakterze ekonomicznym i handlowym? Takie pytania stawiali sobie uczestnicy debaty.

Jesteśmy w momencie przełomowym. Niezależnie od tego, jaki będzie wynik referendum w Wielkiej Brytanii, zapoczątkuje to zmiany w Unii Europejskiej. Najbliższe miesiące rozstrzygną, dla których krajów członkowskich Unia pozostanie żywym i atrakcyjnym projektem politycznym – powiedział Paweł Rabiej.

Czytaj więcej >> eecpoland.eu

Zobacz galerię zdjęć z debaty