Pierwszy projekt ustawy Nowoczesnej – finansowanie partii spoza budżetu

28/10/2015

Pierwszym projektem ustawy, który Nowoczesna zgłosi do Sejmu będzie ograniczenie finansowania działalności partii z budżetu Państwa.

Apelujemy do wszystkich ugrupowań, by poparły nasz postulat.
Zaoszczędzone w ten sposób środki przydadzą się PiS. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości powinni zacząć szukać ponad 21 mld zł. Tyle kosztuje obietnica wyborcza „500 zł na dziecko”. Już dzień po ogłoszeniu wyników przez PKW, niektórzy z nich nieśmiało wspominają, że na realizację sztandarowego postulatu partii może brakować pieniędzy.

Nowoczesna jest w stanie zrezygnować z dotacji budżetowych. Prowadziliśmy kampanię w oszczędny sposób, potrafimy zbierać fundusze od Wyborców. W wyborach uzyskaliśmy ponad 1 155 000 głosów i jestem przekonany, że z czasem będzie ich coraz więcej.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE