Pytania na które Kongres PiS powinien odpowiedzieć Polakom

30/06/2017

– Nowoczesna oczekuje, że na organizowanym przez PiS w sobotę (1 lipca) Kongresie Programowym partia ta odpowie na cztery ważne dla Polsków pytania. – PiS spotyka się pod hasłem Polska jest jedna tymczasem wciąż dzieli Polsków – mówi Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej. – Dzielą nas na lepszy i gorsz sort, mówią, że proponują dla Polski racjonalne działania a wprowadzają jedynie emocje i ideologię, mówią że są za tolerancją, a podsycają negatywne emocje wobec cudzoziemców.

Dlatego Nowoczesna stawia pytania, na które obecnie każda partia powinna odpowiedzieć obywatelom:

  1. Czy PiS wybiera program wsparcia rodzin stawiający na aktywność, czy uzależnienie od zasiłków od państwa?
  2. Jakie stanowisko ma PiS w sprawie uchodźców?
  3. Czy jest za legalizacją związków partnerskich?
  4. Czy jest za Polską w strefie waluty euro?NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE