Ryszard Petru: PiS po trupach do celu będzie realizował szaloną wizję Jarosława Kaczyńskiego

– Wizja Jarosława Kaczyńskiego i PiS jest realizowana kosztem Polaków. Tak działają ludzie opętani. – skomentował na konferencji prasowej w Sejmie wypowiedź posła Jarosława Kaczyńskiego Ryszard Petru, Przewodniczący Nowoczesnej.

Prezes PiS w wywiadzie dla agencji prasowej „Reuters” przyznał –  Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski.

To zupełnie stoi w sprzeczności ze slajdami, które pokazuje nam Wiceminister Morawiecki. Poseł Kaczyński serwuje nam pułapkę średniego rozwoju. To bardzo cyniczne podejście do gospodarki. Zdaniem Ryszarda Petru w taki sposób działają ludzie opętani. Poseł Kaczyński z pełną świadomością funduje nam spowolnienie gospodarcze. Im bardziej będziemy PiS będzie realizować wizję Kaczyńskiego, tym wolniejszy wzrost będziemy mieli.

Jarosław Kaczyński przyznał szczerze, że realizacja jego wizji państwa jest ważniejsza od dobra Polski i zamożności Polaków. Tak myślał kiedyś Fidel Castro, który wprowadzał na Kubie swoją rewolucję do skutku, dopóki nie zrujnował całkowicie gospodarki swojego kraju.

To wyjątkowo bezczelny przekaz prezesa PiS na święta. Nowoczesna zrobi wszystko, aby nie dopuścić do dalszej realizacji szalonej wizji Jarosława Kaczyńskiego. Nasza wizja na Polskę to warunki dla wzrostu i wsparcie rozwoju gospodarczego, a nie realizacja ideologicznej wizji wodza ­– powiedział Ryszard Petru.

Przewodniczący partii, zapytany przez dziennikarzy, co Nowoczesna zrobi, gdy 11 stycznia marszałek Kuchciński zorganizuje posiedzenie w Sali Kolumnowej odpowiedział: – Będę wnioskował o samorozwiązanie Sejmu. Nie może być tak, że jedna z najważniejszych instytucji w państwie działa nieprawnie.