Truskolaski: Licznik bije! Codziennie mogą zostać od nas egzekwowane kary w wysokości 100 tys euro na dobę

21/11/2017

– Decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Pan Minister Szyszko musi zaprzestać wycinki puszczy białowieskiej, wycinki naszego dziedzictwa narodowego. Licznik bije! Codziennie mogą zostać od nas egzekwowane kary w wysokości 100 tys euro na dobę, czyli około 420 tysięcy złotych dziennie – mówił na konferencji w Sejmie poseł Krzysztof Truskolaski

– Te kary powinien zapłacić Jan Szyszko z własnych pieniędzy, ewentualnie powinni się na to zrzucić posłowie PiS lub członkowie Rady Ministrów. Niestety na tę karę złożymy się wszyscy. Polacy nie powinni być tym obciążani. – kontynuował poseł.

– Niech pan Kaczyński skorzysta z okazji i w ramach zapowiadanej rekonstrukcji odwoła Jana Szyszkę z funkcji ministra środowiska. Każdy dzień jego urzędowania to już wymierne koszty – 100 tysięcy euro dziennie. – apelował poseł Truskolaski – Należy zakończyć tą destrukcyjną misję Ministra Szyszko! – zakończył.

W kolejnej sprawie zabrała także głos Joanna Scheuring-Wielgus: – Już w czwartek, na najbliższym posiedzeniu Sejmu procedowana będzie ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora – zapowiadała.

– Zmiany mają sprowadzać do tego, że marszałek będzie mógł karać posłów finansowo za „złe zachowanie”. Co jest tym wspomnianym „złym zachowaniem” będzie jednoosobowo decydował marszałek Sejmu. – tłumaczyła posłanka

– Jestem ciekawa czy pokazywanie środkowego palca, czy odzywki typu „zdradzieckie mordy”, „ty głupku”, „ty pajacu”, „zjeżdżaj z mównicy”, „spadaj”, „won” będą uznawane za złe zachowanie? – pytała posłanka Scheuring-Wielgus – Apelowalibyśmy do Marszałka Kuchcińskiego by najpierw wyciągnął konsekwencję za złe zachowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości. – mówiła.

– Marszałek Kuchciński zdaje się zawsze zauważać tylko złe zachowanie posłów opozycji, a nie widzi tego co robią posłowie PiSu. Te propozycje to nic innego jak knebel dla posłów opozycji – podsumował poseł Truskolaski

– Przez ostatnie dwa lata PiS ignorowało wszystkie głosy, które płyną z całej Europy i z całego świata na temat tego co się dzieje w Polsce. PiS zamknęło się w swojej bańce mydlanej i nie chciało słuchać tego co do powiedzenia mają europejskie instytucje. Mam nadzieję, że nałożenie przez TSUE kary na Polskę kar zmieni kurs partii rządzącej i będzie do ten kamyczek, który doprowadzi do rozpadu rządu Beaty Szydło. -zakończyłaNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE