Trybunał Konstytucyjny mówi: Rząd nie jest ponad prawem.

09/03/2016

Dziękujemy Szanowni Sędziowie.
Tak wygląda klasa, rozwaga, odpowiedzialność i profesjonalizm.
Bylejakość, ksenofobia i chęć zemsty za nieistniejące krzywdy muszą się dostosować do Prawa.
Nie odwrotnie…

Najbliższe dni pokażą scenariusze, jakie wymyśli Rząd i Prezydent, by większość rządząca, zamiast KIEROWAĆ państwem zgodnie z prawem, mogła nim RZĄDZIĆ w sposób absolutny, ponad literą prawa.
Spora różnica, prawda?

Jeśli Rząd odmówi publikacji wyroku TK, będzie miał przeciwko sobie społeczeństwo, instytucje unijne i dyplomację USA, które coraz intensywniej podkreślają wagę poszanowania wyroków Trybunału i uwzględnienia opinii Komisji Weneckiej.

Pamiętajmy wszyscy, że ani Europa, ani USA nie krytykują Polski ani Polaków.

Krytyce podlega jedynie grupa ludzi, która z hasłem „wola suwerena” na ustach, działa wbrew woli i dobru tegoż suwerena.

A ministra Waszczykowskiego powinienem zaprosić na kawę. Najlepiej na filiżankę Petruccino 🙂 

Nikt z PiS nie przysłużył się Polsce tak, jak Pan Minister zwracając się do Komisji Weneckiej o opinię na temat działań Rządu i Prezydenta w sprawie Trybunału i poszanowania Konstytucji.
Za to jedno Panu dziękujemy, Panie Ministrze.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE