„Wolność, Równość, Demokracja” – KOD i opozycja przed marszem 7 maja zawiązują koalicję

05/05/2016

„Wolność, Równość, Demokracja” – koalicję o takiej nazwie zawiązali w czwartek oficjalnie liderzy KOD, a także głównych sił opozycyjnych, również pozaparlamentarnych. Wspólne porozumienie to zapowiedź udziału w marszu KOD i opozycji 7 maja w Warszawie. Sobotni marsz startuje sprzed Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o 13:00. –  Zgodziliśmy się co do punktów, łączących opozycję ponad podziałami: Obecność Polski w Unii Europejskiej, szacunek dla Konstytucji, brak zgody na zawłaszczanie państwa i brak zgody na mowę nienawiści. – podsumował spotkanie Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

– Dziękujemy KOD-owi za zorganizowanie tego spotkania.  Dzisiejsze zawiązanie koalicji to płaszczyzna do dalszej współpracy. – powiedział Ryszard Petru na czwartkowej konferencji prasowej inaugurującej powołanie koalicji „Wolność, Równość, Demokracja” Komitetu Obrony Demokracji oraz ugrupowań opozycyjnych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE