Politycy Nowoczesnej złożyli wieniec przed tablicą ku pamięci Grzegorza Przemyka

13/12/2016

Rankiem 13 grudnia lider Nowoczesnej Ryszard Petru, posłowie Kornelia Wróblewska, Zbigniew Gryglas i Młodzi .Nowocześni złożyli wieniec przed tablicą ku pamięci Grzegorza Przemyka w Warszawie.

Śmierć Grzegorza Przemyka – perfidna, niby przypadkowa, jest symbolem zbrodniczej działalności PRL-owskiej władzy. Jego pogrzeb stał się pierwszą tak wielką manifestacją przeciw władzy komunistycznej od czasu wprowadzenia stanu wojennego

W drodze na Cmentarz Powązkowski Przemyka odprowadzało ok. 60 tysięcy, a wg niektórych nawet 100 tysięcy, osób. Za trumną syna podążała Barbara Sadowska podtrzymywana przez ks. Jerzego Popiełuszkę. Jest to pierwsza tak duża manifestacja od czasu wprowadzenia stanu wojennego – większość zebranych idzie w całkowitej ciszy, z symbolicznie uniesionymi w górę dłońmi ze znakiem V.

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego o 19:30 zapalmy w oknie symboliczna świeczkę. Pamiętamy o ludziach, którzy walczyli o wolność, o demokrację, o godność – to oni płacili najwyższą cenę. Wolność i demokracja nie są dane raz na zawsze. Musimy się o nie upominać i je pielęgnować.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE