Nowoczesna uczciła pamięć o ofiarach stanu wojennego

14/12/2016

13 grudnia uczciliśmy ofiary stanu wojennego. Pamiętamy o tych, którzy w stanie wojennym za walkę o demokrację zapłacili najwyższą cenę.
Wolność nie jest dana raz na zawsze. Musimy o nią dbać i pielęgnować ją każdego dnia.

Jarosław Kaczyński boi się opozycji. Pokazał to szczególnie w wypowiedzi o tym, że aktywność opozycji będzie trzeba uporządkować, co Jarosław Kaczyński miał na myśli? Jakie środki chciałby wprowadzić? Tymi słowami pokazał, że podobają mu się środki wprowadzane w stanie wojennym przez Wojciecha Jaruzelskiego, który przede wszystkim służył temu, by rozprawić się z opozycją.

Uczestnicząc w marszach, pamiętaliśmy zarówno o ofiarach stanu wojennego, ale również pokazaliśmy, że nie zgadzamy się na łamanie demokracji i swobód obywatelskich przez PiS. Nie na to umawiali się z nimi Polacy przy urnach wyborczych… Nie zgadzamy się na to, by Trybunał Konstytucyjny, państwo prawa, organizacje pozarządowe i inne państwowe instytucje były pod butem PiS-u.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE