Apel Klubu Poselskiego Nowoczesnej

17/12/2016

Chaos konstytucyjny pogłębia się. Polacy wychodzą na ulice okazując swoje niezadowolenie. Rozbudzone emocje mogą być trudne do opanowania. Posłom i dziennikarzom odmawia się prawa do wykonywania ich obowiązków. Apelujemy do polityków PiS o dostrzeżenie i nie bagatelizowanie powagi sytuacji, w jakiej znalazło się państwo.

Nowoczesna Apeluje o zwołanie posiedzenia Sejmu 20 grudnia i ponowne przeprowadzenie głosowań nad ustawą budżetową. Żądamy dopuszczenia wszystkich posłów do udziału w obradach i głosowaniach. Żądamy wycofania się z decyzji o ograniczeniu pracy dziennikarzy w Sejmie i przywrócenie dotychczasowych zasad pracy mediów w parlamencie. Apelujemy do władzy o zachowanie spokoju. Oczekujemy od większości rządowej cofnięcia się i niedążenia do konfrontacji i kryzysu. Zarząd NowoczesnejNOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE