Adam Szłapka i Marek Sowa: To, co robi Antoni Macierewicz w wojsku, to jest bolszewicka czystka!

23/02/2017

Środowe posiedzenie sejmowej Komisji Obrony Narodowej zostało utajnione. Była na nim mowa o fali odejść z polskiej armii. – Dlaczego było utajnione, skoro minister obrony narodowej jest w stanie na jawnym posiedzeniu Sejmu przedstawić cały potencjał obronny Polski, w skandaliczny sposób ujawnić wszystko. Pytamy więc,  jakie są przyczyny odejść generałów? – mówił w Sejmie poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

– To są wszystko ludzie z olbrzymim doświadczeniem. W Iraku, w Afganistanie, po dobrych szkołach dowódczych, są szanowani w NATO. Dlaczego musieli odejść? Dlaczego zostali wyrzuceni? – pytał Adam Szłapka i dodał, że mamy do czynienia z bolszewicką czystką w wojsku polskim. Podkreślił, że to, co robi Antoni Macierewicz, to nie jest cywilny nadzór nad armią. To ordynarne robienie z Wojska Polskiego partyjnej przybudówki. – Półtora roku funkcjonowania Antoniego Macierewicza jako ministra obrony to pozbawienie Wojska Polskiego dowództwa, generałów, śmigłowców, radykalne obniżenie naszego znaczenia na arenie międzynarodowej. Czy to są działania mające poprawić bezpieczeństwo Polski? – pytał na konferencji prasowej w Sejmie poseł Szłapka i rozważał, czy to działania są powodowane głupotą czy „czymś innym”.  – Minister Macierewicz powinien jak najszybciej odejść, bo obniża potencjał obronny Polski. – postulował sekretarz generalny Nowoczesnej.

Podczas spotkania z dziennikarzami został też poruszony temat używania samolotów wojskowych do transportowania najważniejszych osób w państwie. Wojskową CASĄ poleciała do Krakowa premier Beata Szydło, skąd przesiadła się do samochodu w dniu, gdy doszło do wypadku z udziałem szefowej rządu  w Oświęcimiu.  – Sprzeciwiamy się wykorzystaniu samolotów wojskowych na tak dużą skalę i traktowaniu ich jak taksówki.  One powinny być wykorzystywane do innych celów. – wyjaśniał poseł Nowoczesnej Marek Sowa i przypomniał,  że politycy PiS wpadli we własne sidła.  Kiedyś Mariusz Błaszczak krytykował premiera Tuska za loty do Sopotu. – Mówił, że to oburzające, że te pieniądze powinny być przeznaczone na inne cele, np. na upadające szpitale. – przypomniał poseł Sowa i dodał, że państwo musi być stać na zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszych osób z państwie w każdym zakresie. A część tych kosztów to także podróże samolotami.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE