Adam Szłapka: Macierewicz nie odpowiada na zarzuty T. Piątka i interpelacje Nowoczesnej

– Antoni Macierewicz jest osobą, która w naszym przekonaniu nie powinna pełnić ważnych funkcji państwowych, gdyż zagraża bezpieczeństwu państwa. – mówił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Adam Szłapka. Sekretarz Nowoczesnej argumentując powoływał się na książkę Tomasza Piątka, w której opisane są niebezpieczne związki Ministra Obrony Narodowej m.in. z rosyjskimi służbami, służbami PRL i światem przestępczym.

– Na żadną z 16 interpelacji w tej sprawie, które w lipcu kierowaliśmy m.in do Ministerstwa Obrony Narodowej nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Obowiązkiem Antoniego Macierewicza, jako ministra jest w terminie 21 dni jest odpowiedzieć parlamentarzystom na ich pytania dot. działalności ministerstwa. Brak reakcji to złamanie prawa, złamanie standardów parlamentarnych oraz obnażenie arogancji władzy. – ocenił Adam Szłapka.

Zdaniem obecnego na konferencji prasowej redaktora Tomasza Piątka Antoni Macierewicz serwuje wykręty oraz jawne kłamstwa w sprawie związków z Kotasem i Luśnią. – Sprawy nie odpuścimy. Temat jest ponadpartyjny – zachęcamy do współpracy wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie polskiego państwa – zapowiedział redaktor Piątek.

– Jeżeli PiS słusznie oczekuje, by Hanna Gronkiewicz-Waltz stanęła przed komisją i wyjaśniła wątpliwości co do spraw w Warszawie, to to samo powinien zrobić Macierewicz. – powiedział autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”. Kontynuując Tomasz Piątek przedstawił swoją sytuację prawną: – Do tej pory prokuratura nie poinformowała mnie w żaden oficjalny sposób o toczącym się przeciwko mnie postępowaniu pomimo tego, że prokuratorzy chętnie mówią o tym w mediach. Antoni Macierewicz nie odważył się pozwać mnie do sądu cywilnego ponieważ moja książka jest bardzo dobrze udokumentowana – powiedział.

Sekretarz Nowoczesnej podsumowując zauważył, że skoro Antoni Macierewicz nie chce odpowiadać na pytania to znaczy, że ma coś do ukrycia, że wątpliwości co do jego powiązań są uzasadnione. Poseł Szłapka zapowiedział także złożenie kolejnych interpelacji poselskich.