Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę o przestępstwie Kaczyńskiego i Morawieckiego!

17/05/2021
AS

Cały system działań prowadzących do nielegalnych wyborów kopertowych, który był podejmowany i udowodniony przez NIK, pokazuje, że Mateusz Morawiecki miał nad sobą jakiś polityczny parasol, który zmuszał go do podejmowania takich działań – mówił nasz przewodniczący na konferencji prasowej w Poznaniu.

To jest miażdżący raport. Przede wszystkim dla premiera Mateusza Morawieckiego, ale nie tylko dla niego. Jest także miażdżący dla jego zastępców i podwładnych: Jacka Sasina, Michał Grzeszczyka, prezesów spółek Skarbu Państwa i innych instytucji, które uczestniczyły w tym procederze, ale także dla Jarosława Kaczyńskiego, który jest politycznym patronem Prawa i Sprawiedliwości i który podejmuje decyzje.

Zdaniem posła to, co pokazuje ten raport, czyli podjęcie działań nie mających podstawy prawnej i narażenie Skarbu Państwa na bardzo dużą szkodę – już jest dużym złem. Ale dużo gorzej byłoby, gdyby te wybory jednak się odbyły.
– W zasadzie wszyscy, którzy uczestniczyli w tym procederze, z premedytacją, wiedząc, bo na to były opinie prawne, że działają wbrew prawu – popełniali zbrodnię przeciwko stabilności funkcjonowania ładu konstytucyjnego w Polsce – wyjaśniał poseł. – Wyobraźmy sobie sytuację, że do tych wyborów doszło i został w tych wyborach wyłoniony tak zwany prezydent. Dziś mielibyśmy wiec tak zwanego prezydenta, którego mandat byłby podważany i byłby podważany słusznie, ponieważ te wybory byłyby po prostu nielegalne. Tego w tym raporcie nie ma, bo do tych wyborów ostatecznie nie doszło.

Całą treść zawiadomienie znajdziecie klikając w link: Zawiadomienie NIK

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE