#AktywnaRodzina – nasza alternatywa dla niewystarczających zmian w programie 500+ dokonywanych przez rząd.

06/06/2017

 

Na posiedzeniu rządu zdecydowano, że program 500+ powinien zostać zmodyfikowany. Naszym zdaniem jednak, propozycje przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej są niewystarczające by w pełni rozwiązać problem braku sprawiedliwości w rządowym programie. Skuteczną i jedyną słuszną zmianą byłoby przyjęcie naszego programu aktywizującego zawodowo i prorodzinnego #AktywnaRodzina.

Od początku, jako jedyni w polskim parlamencie konsekwentnie mówimy, że program PiS jest realizowany z defektami i rodzi nadużycia. Co o naszych uwagach mówiła Premier Szydło? „Ci którzy krytykują nie mają wyobraźni”, Minister Rafalska z kolei mówiła o „nieprawdziwych zarzutach”. Dziś biją się w pierś i przyznają nam rację. – mowił w Sejmie Ryszard Petru

Zmiany, które proponuje rząd Beaty Szydło są niewystarczające. 500+ to nie tylko wyłudzenia, z którymi rząd chce walczyć. To także dezaktywizacja kobiety na rynku pracy, potężny dług, który zaciągamy na konta naszych dzieci, ale także elementarna niesprawiedliwość. Program to koszt aż 25 mld zł. Aktywność zawodowa w grupie wiekowej 35-44 po wprowadzeniu 500+ spadła! (GUS: 2015 r. – 82%, 2016 r. – 80,9%, spadek o 1,1%) – powiedziała Paulina Hennig-Kloska

Zmiany w 500+, nad którymi debatują  są niewystarczające i spóźnione o rok!

  • Kto miał zaniżyć dochody by dostać 500+ na pierwsze dziecko ten już to zrobił.
  • Rząd nie zauważa powstającej szarej strefy. By korzystać z zasiłków i dodatków na dzieci ludzie coraz częściej podejmują pracę na czarno.

Żeby nie dochodziło do kombinowana trzeba zaproponować sprawiedliwą alternatywę. Nowoczesna jako jedyna zaproponowała takie rozwiązanie, czyli program „Aktywna Rodzina”:

3000 zł rocznie ulgi. Także dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Matka samotnie wychowująca dziecko która zarabia powyżej 1600 zł jest według rządu zbyt bogata by dostać 500+. To absurd.

 Program #AktywnaRodzina to:

  • ulga 3000 zł na każde dziecko
  • 2 mln dzieci więcej niż w programie 500+,
  • oszczędność 7 mld zł.
  • zmniejszenie szarej strefy i zachęta rodziców do aktywności zawodowej i zmniejszy problem szarej strefy (nie będzie kryterium dochodowego


NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE