Należy wyjaśnić dziwny przelew 10.5 mln zł. z Kasy Krajowej SKOK do Amber Gold

06/06/2017

Poseł Zembaczyński zapowiedział, że w ramach prac komisji śledczej będzie starał się wyjaśnić  sprawę tajemniczego przelewu na kwotę 10.5 mln zł.  jaki  miał miejsce pomiędzy Kasą Krajową SKOK  a firmą Amber Gold.

Przed kolejnym posiedzeniem sejmowej Komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold  poseł Witold Zembaczyński  poinformował o złożeniu w komisji ważnych wniosków. Pierwszy wniosek dowodowy dotyczy uzyskania od ministra  sprawiedliwości  informacji od na temat sprawy zaginięcia w sądzie apelacyjnym twardych dysków z komputerów  Marcina P. – Biorąc pod uwagę znaczenie dowodowe tych dysków, minister nadzorujący sądy powinien udzielić informacji jakie były okoliczności zaginięcia dysków? Co się z tymi dyskami działo? Kto operował tymi danymi? Czy doszło do skopiowania? – mówił poseł Zembaczyński.

Kolejny wniosek posła Nowoczesnej związany jest z koniecznością przesłuchania przez komisję śledczą  byłego szefa CBA Ernesta Bejdy. Konieczność  przesłuchania tego świadka wiąże się z tym, że w Amber Gold klientami było kilkadziesiąt osób, bezrobotnych które  nie mając własnych pieniędzy, otwierały rachunki w tej instytucji finansowej.  – Sprawę tę – jak informował przed rokiem w Senacie  Ernest Bejda  – badała CBA – argumentował Zembaczyński.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE