Należy wyjaśnić dziwny przelew 10.5 mln zł. z Kasy Krajowej SKOK do Amber Gold

Poseł Zembaczyński zapowiedział, że w ramach prac komisji śledczej będzie starał się wyjaśnić  sprawę tajemniczego przelewu na kwotę 10.5 mln zł.  jaki  miał miejsce pomiędzy Kasą Krajową SKOK  a firmą Amber Gold.

Przed kolejnym posiedzeniem sejmowej Komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold  poseł Witold Zembaczyński  poinformował o złożeniu w komisji ważnych wniosków. Pierwszy wniosek dowodowy dotyczy uzyskania od ministra  sprawiedliwości  informacji od na temat sprawy zaginięcia w sądzie apelacyjnym twardych dysków z komputerów  Marcina P. – Biorąc pod uwagę znaczenie dowodowe tych dysków, minister nadzorujący sądy powinien udzielić informacji jakie były okoliczności zaginięcia dysków? Co się z tymi dyskami działo? Kto operował tymi danymi? Czy doszło do skopiowania? – mówił poseł Zembaczyński.

Kolejny wniosek posła Nowoczesnej związany jest z koniecznością przesłuchania przez komisję śledczą  byłego szefa CBA Ernesta Bejdy. Konieczność  przesłuchania tego świadka wiąże się z tym, że w Amber Gold klientami było kilkadziesiąt osób, bezrobotnych które  nie mając własnych pieniędzy, otwierały rachunki w tej instytucji finansowej.  – Sprawę tę – jak informował przed rokiem w Senacie  Ernest Bejda  – badała CBA – argumentował Zembaczyński.