Apel do Prezydenta Andrzeja Dudy o wypełnianie konstytucyjnych obowiązków

07/11/2016

Źródłem dzisiejszego problemu jest łamanie Konstytucji przez Prezydenta Andrzeja Dudę, który odmawia od ponad roku przyjęcia ślubowania od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Sejm VII kadencji, łamiąc tym samym Konstytucję RP. Jego postępowanie prowadzi wprost do kolejnych kryzysów w państwie. – Dzisiejsza, bezprecedensowa sytuacja, jakiej byliśmy świadkami w Trybunale Konstytucyjnym, związana z nieuzasadnioną odmową orzekania przez część sędziów, stanowi bezpośrednie następstwo łamania Konstytucji przez Prezydenta Andrzeja Dudę – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas konferencji w Sejmie.

Posłowie Nowoczesnej razem z posłami PO zwrócili się z apelem do Prezydenta Andrzeja Dudy o natychmiastowe przyjęcie ślubowania od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Sejm VII kadencji oraz wypełnianie konstytucyjnych obowiązków.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2016/11/SKM_364e16110717050.pdf” title=”Apel do Prezydenta Andrzeja Dudy o wypełnianie konstytucyjnych obowiązków”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE