Apel do Prezydenta Andrzeja Dudy o wypełnianie konstytucyjnych obowiązków

Źródłem dzisiejszego problemu jest łamanie Konstytucji przez Prezydenta Andrzeja Dudę, który odmawia od ponad roku przyjęcia ślubowania od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Sejm VII kadencji, łamiąc tym samym Konstytucję RP. Jego postępowanie prowadzi wprost do kolejnych kryzysów w państwie. – Dzisiejsza, bezprecedensowa sytuacja, jakiej byliśmy świadkami w Trybunale Konstytucyjnym, związana z nieuzasadnioną odmową orzekania przez część sędziów, stanowi bezpośrednie następstwo łamania Konstytucji przez Prezydenta Andrzeja Dudę – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz podczas konferencji w Sejmie.

Posłowie Nowoczesnej razem z posłami PO zwrócili się z apelem do Prezydenta Andrzeja Dudy o natychmiastowe przyjęcie ślubowania od trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Sejm VII kadencji oraz wypełnianie konstytucyjnych obowiązków.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2016/11/SKM_364e16110717050.pdf” title=”Apel do Prezydenta Andrzeja Dudy o wypełnianie konstytucyjnych obowiązków”]