Ryszard Petru o programie PiS „Za życiem”

Przedstawione przez rząd PiS propozycje to czysta hipokryzja. Przypomnijmy jak Jarosław Kaczyński wypowiadał się o „zdeformowanym płodzie”. To  wyjątkowo cyniczne i świadczy o braku jakiejkolwiek wrażliwości, czy empatii. Kto używa tego typu sformułowań?

Pani Premier Beata Szydło podpisuje się pod ustawą, której zapisy stanowią, że pieniądze otrzymają rodzice, którym urodzi się chore dziecko, a jeśli urodzi się martwe, to nie otrzymają pieniędzy.  W tej ustawie może znaleźć się również zapis, który uniemożliwi wykonanie zabiegu usunięcia zagrożonej ciąży. Należy uważać na to, czy PiS boczną furtką w ramach innej ustawy nie wprowadzi całkowitego zakazu aborcji.

Musimy mieć świadomość, że pieniędzy w ramach pomocy społecznej jest wystarczająca ilość. Jest ona jednak źle dystrybuowana.  Dzisiaj pomoc społeczna trafia przede wszystkim tam, gdzie ludzie nie są gotowi wyjść z ubóstwa i nie chcą podejmować pracy oraz rozwiązywać swoich problemów.

Pomoc jest szczególnie potrzebna dla rodzin osób niepełnosprawnych oraz samotnie wychowujących dzieci. Nie da się ukryć, że dziś PiS wykorzystuje w bezczelny sposób członków tych rodzin do rozgrywek politycznych.