Ryszard Petru o programie PiS „Za życiem”

03/11/2016

Przedstawione przez rząd PiS propozycje to czysta hipokryzja. Przypomnijmy jak Jarosław Kaczyński wypowiadał się o „zdeformowanym płodzie”. To  wyjątkowo cyniczne i świadczy o braku jakiejkolwiek wrażliwości, czy empatii. Kto używa tego typu sformułowań?

Pani Premier Beata Szydło podpisuje się pod ustawą, której zapisy stanowią, że pieniądze otrzymają rodzice, którym urodzi się chore dziecko, a jeśli urodzi się martwe, to nie otrzymają pieniędzy.  W tej ustawie może znaleźć się również zapis, który uniemożliwi wykonanie zabiegu usunięcia zagrożonej ciąży. Należy uważać na to, czy PiS boczną furtką w ramach innej ustawy nie wprowadzi całkowitego zakazu aborcji.

Musimy mieć świadomość, że pieniędzy w ramach pomocy społecznej jest wystarczająca ilość. Jest ona jednak źle dystrybuowana.  Dzisiaj pomoc społeczna trafia przede wszystkim tam, gdzie ludzie nie są gotowi wyjść z ubóstwa i nie chcą podejmować pracy oraz rozwiązywać swoich problemów.

Pomoc jest szczególnie potrzebna dla rodzin osób niepełnosprawnych oraz samotnie wychowujących dzieci. Nie da się ukryć, że dziś PiS wykorzystuje w bezczelny sposób członków tych rodzin do rozgrywek politycznych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE