Chichot historii – PRL-owski prokurator przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

09/12/2016

Nie można mieć pretensji do ludzi, którzy byli członkami PZPR, każdy próbował zmieniać Polskę tak jak mógł. Jednak przypadek Piotrowicza jest wyjątkowy. To człowiek, który kłamie, kłamał i prawdopodobnie będzie kłamać oraz dalej wprowadzać w błąd opinię publiczną – tak Ryszard Petru, Przewodniczący Nowoczesnej skomentował działania posła Piotrowicza oraz postawę jego kolegów z PiS na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

To chichot historii, że PRL-owski prokurator jest dziś przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jak można zaobserwować w mediach, tak jak kiedyś Stanisław Piotrowicz kłamał i chciał się przypodobać władzy, tak robi to do dzisiaj.

Minister Błaszczak mówi, że Pan Pikul nie jest bohaterem, natomiast jest nim Pan Piotrowicz. – Dziwi mnie to, że jest on w stanie z mównicy sejmowej krzyczeć „precz z komuną” – zwrócił uwagę Ryszard Petru.   

Lider Nowoczesnej zaapelował, aby 13 grudnia w 35. rocznicę stanu wojennego o 19:30 zapalić w oknie symboliczna świeczkę. Nowoczesna razem z młodzieżówką złoży wieniec przed tablicą ku pamięci Grzegorza Przemyka przy ulicy Jezuickiej w Warszawie. Zapraszamy również przedstawicieli i liderów opozycji, a także przedstawicieli PiS, którzy uważają, że tego dnia powinniśmy wspominać wspólnie te smutne karty polskiej historii.

Śmierć Grzegorza Przemyka jest symbolem zbrodniczej działalności PRL-owskiej władzy. Jego pogrzeb stał się pierwszą wielką manifestacją przeciw władzy komunistycznej od czasu wprowadzenia stanu wojennego

Ryszard Petru podczas konferencji skomentował również sprawę nacjonalizacji PEKAO S.A oraz zwrócił się z pytaniami do Wicepremiera Morawieckiego:

– Czy ktoś inny, oprócz PZU, chciał kupić PEKAO S.A? Czy przypadkiem nikt nie chciał kupić tego banku bo cena była za wysoka, a tylko PZU starało się o ten zakup?

– Skąd tak wysoka cena za zakup banku?

– Ilu Misiewiczów obsadzi PEKAO S.A?

Jako opozycja będziemy rozliczać rząd z tej nacjonalizacji, z ceny, którą zapłacono za bank, za każdego Misiewicza, który niekompetentnie znajdzie się w tym banku. – Mam poważne obawy, że celem zakupu nie jest zysk PZU tylko możliwość, aby z pozycji ministerialnej wpływać na to jakie kredyty udziela się firmom lub kolegom PiS-u. Nie rozumiem idei tej nacjonalizacji, do tego za tak duże pieniądze. W Polsce jest wiele innych ważniejszych potrzeb. Co z tego będzie mieć polska gospodarka? – podsumował Petru.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE