Co się wczoraj stało w Sejmie???

22/11/2019
m_elzbieta_witek_22.11.2019

Łapiemy się za głowę i nie dowierzamy. Kiedy myśleliśmy, że rozbiór Funduszu Solidarnościowego i podniesienie akcyzy to szczyt bezczelności, Prawo i Sprawiedliwość wpuściło do Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Na domiar złego, posłowie Kaczyńskiego anulowali głosowanie, kiedy przeliczyli, że wyniki nie pozwolą im na wprowadzenie czterech swoich posłów do KRS-u.

Posłanki i posłowie Nowoczesnej wielokrotnie zabierali wczoraj głos. Monika Rosa wzięła stronę niepełnosprawnych, którym PiS zabrał środki z Funduszu Solidarnościowego, żeby wykorzystać je do wypłacenia trzynastych emerytur. Paulina Hennig-Kloska informowała złamaniu przez rząd dyscypliny finansów publicznych, a Mirosław Suchoń wezwał Premiera do zadeklarowania, z jakiego źródła zostaną pozyskane fundusze na zrekompensowanie pieniędzy zabranych z funduszu.

Niestety, zarówno rozbiór Funduszu Solidarnościowego, jak i gwałtowne podwyższenie akcyzy, zostały zrealizowane przez większość sejmową – ale to nie wszystko. Mimo ewidentnej porażki, którą partia rządząca poniosła w głosowaniu członków do KRS, głosowanie powtórzono, tak, żeby tym razem wszyscy nominaci PiS-u objęli swoje stanowiska. To już nie jest parlamentaryzm, to jest para-parlamentaryzm…NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE