Z inicjatywy Adama Szłapki Komisja Służb Specjalnych zbada sprawę Banasia!

21/11/2019
viber_image_2019-11-21_08-04-50

Zgodnie z regulaminem Sejmu, posiedzenie musi być zwołane wciągu 30 dni – pisze poseł Adam Szłapka, wnioskując o zbadanie i wyjaśnienie zakupu i wykorzystania kamienicy Banasia. Poza prezesem NIK na posiedzenie mają być wezwani także Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński, szef CBA oraz Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji!

Od prawie dwóch miesięcy zbulwersowana opinia publiczna jest poddawana teatrowi ignorancji i buty władzy. Marian Banaś przez co najmniej 19 lat nie zawarł w swoim oświadczeniu majątkowym kamienicy, w której jego podnajemca prowadził seksbiznes. Sama kamienica była od 2016 roku zabezpieczeniem spłaty kredytu dla firmy, której współwłaścicielem jest syn Banasia!

Niejasne jest, jak Marian Banaś wszedł w posiadanie nieruchomości, dlaczego drastycznie zaniżano w niej czynsze, dlaczego śledztwo CBA było w tej sprawie prowadzone tak nieudolnie. W tej sprawie nadal nie wiemy niczego! Czekamy na posiedzenie komisji!

 

 

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE