Czarna Księga rządów PiS

15/11/2017

Za nami dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Półmetek, po którym formacja odpowiedzialna za polityczne, gospodarcze i społeczne zniszczenia w kraju odejdzie w polityczny niebyt lub… na fali kolejnych populistycznych haseł i przy pomocy zawłaszczonych instytucji państwowych przejmie władzę na kolejne lata. Polska znajduje się na historycznym zakręcie. Na naszych oczach miesiąc po miesiącu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój naszego kraju. Po raz pierwszy od trzech dekad prawdziwej wolności, demokracji i szerokiej drogi szybkiego rozwoju możemy utracić nasze największe zdobycze: bezpieczeństwo gospodarcze wynikające z sojuszy w Unii Europejskiej, znaczenie w sojuszach militarnych i możliwości dalszego rozwoju kraju zwiększające zamożność jego obywateli. U granic Polski nie stoi żaden wróg. Zagrożenie pochodzi z wewnątrz, wybraliśmy je głosami około 6 milionów obywateli w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Możemy różnić się w ocenie poprzednich rządów sprawujących władzę w ostatnich 28 latach. Z pewnością popełniały one
błędy i ulegały pokusom władzy. Ale żadna ekipa rządząca tak bezmyślnie i bez żadnych skrupułów nie zawłaszczała i nie
destabilizowała Polski. Nikt tak bardzo nie poróżnił społeczeństwa i nie uwalnia najgorszych ludzkich cech: agresji, rasizmu, nacjonalizmu i pogardy dla „tych wszystkich innych”. Mamy tylko dwa lata, by w miejsce „dobrej zmiany” zaproponować spójną wizję Lepszej Polski. Kraju, w którym każdy zasługuje na godne życie, bezpieczeństwo wyrażania poglądów i szansę na realizację marzeń. To, o co walczymy dzisiaj, tworzy nasze wspólne jutro. Zagrożenia, których dzisiaj nie nauczymy się zwalczać, uderzą
podwójnie w niedalekiej przyszłości. Dlatego od pierwszych dni rządów Prawa i Sprawiedliwości dokumentujemy wszystkie szkodliwe, nieetyczne i naruszające prawo działania, które w przyszłości, gdy partia J. Kaczyńskiego straci władzę, trzeba będzie naprawić, a winnych rozliczyć.

Przedstawiamy Państwu czwartą edycję Czarnej Księgi rządów PiS, opracowaną przy współudziale ekspertów działającej
pod patronatem Nowoczesnej Sieci Eksperckiej Lepsza Polska (SELP).

Wersja do pobrania: [download id=”12620″]

 

 

 

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/11/sklad_2lata_a4_spad3mm.pdf”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE