Ewa Lieder: Zapewnimy pomoc prawną wszystkim broniącym Puszczy Białowieskiej

– W Puszczy Białowieskiej dochodzi do haniebnych wydarzeń. Został tam właśnie spacyfikowany pokojowy protest w obronie wycinanych drzew. Ludzie bronią Puszczy, naszego narodowego skarbu przed ministrem Szyszko. Nowoczesna służy pomocą prawną wszystkim, którzy będą jej potrzebować w związku z obroną Puszczy. – powiedziała w Sejmie posłanka Ewa Lieder.

– W czasie protestu przeciw wycince drzew po lesie spacerowały matki z dziećmi. Kobiety były straszone przez Straż Leśną, że jeśli nie opuszczą terenu zostaną im odebrane prawa rodzicielskie. – relacjonowała Ewa Lider.  Protestujący domagają się natychmiastowego zaprzestania wycinki Puszczy. Uważają, że wycinka jest niezgodna z prawem polskim i europejskim. Domagają się, by naukowcy dokonali wizji lokalnej i ocenili sytuację związaną z karczowaniem lasu.

– Sytuacją kuriozalną jest, że w państwie prawa to obywatele muszą chronić przed organami państwa z ministrem środowisk na czele naszego wspólnego, narodowego dobra. Prawo można zmieniać, ale raz zniszczony las już się nie odnowi.  To tak, jakbyśmy cegła po cegle rozbierali Wawel. To karygodne i niedopuszczalne. – oceniała posłanka Monika Rosa. Zapewniła, że wszystkie zastraszane i potrzebujące pomocy w związku obroną lasy osoby Nowoczesna otoczy pomocą prawną.