Ewa Lieder: Zapewnimy pomoc prawną wszystkim broniącym Puszczy Białowieskiej

08/06/2017

– W Puszczy Białowieskiej dochodzi do haniebnych wydarzeń. Został tam właśnie spacyfikowany pokojowy protest w obronie wycinanych drzew. Ludzie bronią Puszczy, naszego narodowego skarbu przed ministrem Szyszko. Nowoczesna służy pomocą prawną wszystkim, którzy będą jej potrzebować w związku z obroną Puszczy. – powiedziała w Sejmie posłanka Ewa Lieder.

– W czasie protestu przeciw wycince drzew po lesie spacerowały matki z dziećmi. Kobiety były straszone przez Straż Leśną, że jeśli nie opuszczą terenu zostaną im odebrane prawa rodzicielskie. – relacjonowała Ewa Lider.  Protestujący domagają się natychmiastowego zaprzestania wycinki Puszczy. Uważają, że wycinka jest niezgodna z prawem polskim i europejskim. Domagają się, by naukowcy dokonali wizji lokalnej i ocenili sytuację związaną z karczowaniem lasu.

– Sytuacją kuriozalną jest, że w państwie prawa to obywatele muszą chronić przed organami państwa z ministrem środowisk na czele naszego wspólnego, narodowego dobra. Prawo można zmieniać, ale raz zniszczony las już się nie odnowi.  To tak, jakbyśmy cegła po cegle rozbierali Wawel. To karygodne i niedopuszczalne. – oceniała posłanka Monika Rosa. Zapewniła, że wszystkie zastraszane i potrzebujące pomocy w związku obroną lasy osoby Nowoczesna otoczy pomocą prawną.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE