#RadnyPlus, czyli jak dobrze mieć kolegów w PiS

09/06/2017

„Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendę po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii nie może cierpieć głodu i niedostatku” – to jest cytat z wypowiedzi Jacka Kurskiego z marca 2007 roku. Teraz mija mniej więcej właśnie 16 miesięcy od wyborów i mamy do czynienia z sytuacją, w której jasno widać jak konsekwentnie jest realizowane to co powiedział obecny prezes Telewizji Polskiej. Jak Polska długa i szeroka mamy jeden wielki skok na stołki. Mamy rzeczywiście dobrą zmianę dla wszystkich radnych i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. – powiedziała na konferencji prasowej przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesna poseł Katarzyna Lubnauer.

Nowoczesna rozpoczęła nową akcję #RadnyPlus, której celem jest zebranie i przedstawienie opinii publicznej informacji o radnych i samorządowcach powiązanych z PiS, którzy w ostatnim roku skorzystali z „dojnej zmiany” wprowadzonej przez partię rządzącą. Na przykładzie wiceprzewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego Krzysztofa Skóry oraz radnego Sejmiku Małopolskiego Pawła Śliwy można zobaczyć, że dzięki pracy w spółkach Skarbu Państwa dochody kolegów polityków PiS mogą wzrosnąć nawet dwudziestokrotnie.

Nowoczesna przedstawi listę radnych PiS z każdego regionu Polski, którzy skorzystali z „dojnej zmiany”. To nie kwalifikacje a legitymacja członka PiS obecnie robi z wielu urzędników czy członków zarządu w spółkach Skarbu Państwa. Tę listę będziemy publikować po to, aby Polacy wiedzieli jak dobrze powodzi się członkom i działaczom Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie będziemy publikować nazwisk radnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą, ponieważ oni zarobili na to. Powiemy o tych, którzy bez kwalifikacji dostali dobrze płatne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Skontrolujemy oświadczenia majątkowe wszystkich radnych PiS, w każdym okręgu. – powiedział poseł Marek Sowa.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE