Nowoczesna o abonamencie RTV: „Jesteśmy przeciwni ustawie, która jest w Sejmie”

08/06/2017

Nowoczesna jest całkowicie przeciwna ustawie dotyczącej abonamentu RTV. To siłowe wyciąganie  pieniędzy z portfeli Polaków. Zmusza się nas do płacenia nie media publiczne, których nie ma ani prawdy, ani misji. – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł Paweł Pudłowski. – Jacek Kurski wyciąga rękę po nasze pieniądze. Jego bezczelność i tupet przechodzą ludzkie pojęcie. Domaga się pieniędzy na manipulacje, cenzurę i codzienne mijanie się prawdą – dodała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka podkreśliła, że PiS mówiąc o abonamencie zapomniało  o misji, która wpisana jest w obowiązek mediów publicznych. Misja dotyczy zarówno rzetelnej informacji, ale też kultury. – Tymczasem Jacek Kurski doprowadził do tego, że nie ma Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Nie było go tylko raz w 1982 roku. W stanie wojennym! Jacek Kurski nie pokazał w TVP ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jacek Kurski marginalizował albo ośmieszał na antenach TVP marsze KOD-u i opozycji . W TVP info Jacka Kurskiego podano – niby żartem – że znanego polityka Ryszarda P. zatrzymała ABW. Zmasowany, podły i nikczemny atak TVP na organizacje pozarządowe pod koniec ubiegłego roku. Nawet wicepremier Gliński powiedział w swoim czasie o TVP i w TVP, że to dom wariatów. – przypominała posłanka Scheuring-Wielgus.

– Zmusza się telewizje kablowe, których w Polsce jest blisko 500, do tego żeby udostępniały państwu dane swoich klientów. Prawo telekomunikacyjne, prawo o ochronie danych osobowych, prawo Unii Europejskiej – rezolucja RODO mówią jasno. Dane udostępnione telewizjom kablowym mogą być wykorzystane tylko w celu wywiązania się z umowy dostarczenia telewizji czy internetu. Nie wolno ich nikomu podawać, a wykorzystywać ich inaczej. To niedopuszczalne.  – przypomniał poseł Pudłowski i zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu (14 czerwca) Nowoczesna zorganizuje konsultacje w sprawie finansowania mediów publicznych.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE