FIASKO ROZMÓW PREMIER SZYDŁO Z PROTESTUJĄCYM LEKARZAMI REZYDENTAMI

– Jesteśmy zaniepokojeni fiaskiem rozmów premier Beaty Szydło z prowadzącymi protest głodowy lekarzami rezydentami, jesteśmy również zbulwersowani brakiem skuteczności ministra zdrowie Konstantego Radziwiłła – mówił w sejmie poseł Marek Ruciński.
Posłowie N owoczesnej zwrócili uwagę, że dwa dni temu przedstawiciel Ministerstwa Energetyki poinformował Sejm, że rząd wyasygnował prawie 2,5 mld zł dla górników emerytów, którzy w przeszłości nie otrzymali deputatów węglowych. – W tym kontekście pytamy dlaczego min. Radziwiłł jest tak nieskuteczny, dlaczego nie potrafi chociaż rozmawiać ze swoimi młodszymi kolegami – pytał poseł Ruciński. – Ta nieskuteczność ministra spowodowała, że protestujący rezydenci wrócili do najostrzejszej formy protestu jaką jest głodówka.

– Minister Radziwiłł kilka lat temu mówił o potrzebie podwyżki dla rezydentów do poziomu dwóch średnich pensji krajowych, dziś widzimy, że moc ministra Radziwiłła w stosunku do innych członków rządu jest nijaka. Nie jest w stanie wynegocjować żadnych pieniędzy dla rezydentów – gromił ministra zdrowia poseł Radosław Lubczyk