Interpelacja dot. bierności państwa po nawałnicach

16/08/2017

– 16 sierpnia Ryszard Petru skierował do Pani Premier Beaty Szydło interpelację z pytaniami w sprawie braku udzielenia pomocy przez państwo poszkodowanym w wyniku nawałnic. Nowo powstałe Wojska Obrony Terytorialnej nie zdały swojego egzaminu, nie pomogły mieszkańcom w usuwaniu skutków tej strasznej klęski żywiołowej. Tysiące ludzi nadal pozostaje odłączonych od prądu. Państwo nie zdało egzaminu, dlatego pytamy Panią Premier: 

  1.  Dlaczego w usuwaniu skutków nawałnic wojsko nie pomagało mieszkańcom?
  2.  Dlaczego dopiero 4 dni po nawałnicach podjęła Pani decyzję o udaniu się na tereny zniszczone przez nawałnicę?
  3.  Dlaczego dopiero 15 sierpnia podjęła Pani decyzję o zwołaniu odprawy z ministrami w związku z sytuacją kryzysową po nawałnicach?
  4.  Jaką formę wsparcia osobom poszkodowanym zaoferował rząd?
  5.  Jakie są plany resortów zaangażowanych w akcję ratunkową na terenach dotkniętych przez żywioł?
  6.  Jakie są zadania Wojsk Obrony Terytorialnej?NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE