Inwigilacja opozycji! Nowoczesna informuje prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

31/07/2017

Nowoczesna łożyła do prokuratury zawiadomienie o  podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, w związku z informacjami o prowadzeniu przez Policję działań operacyjnych wobec przedstawicieli organizacji Obywatele RP i przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Jeśli policja prowadzi czynności operacyjne wobec czynnych polityków opozycji, to nie ma żadnych wątpliwości, że decyzje zostały podjęte na najwyższych szczeblach politycznych – mówił przed prokuraturą poseł Adam Szłapka, który w imieniu nowoczesnej złożył wniosek do prokuratury. – Chcemy, aby prokuratura wnikliwie zbadała sprawę opisaną przez Gazetę Wyborczą, chcemy też wiedzieć, czy w innych okresach były prowadzone czynności operacyjne, wobec kogo, czy wobec polityków, dziennikarzy lub innych osób?

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/07/Zawiadomienie-prokuratura-inwigilacja-28.07.pdf” title=”Zawiadomienie prokuratura inwigilacja 28.07″]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE