Trzeba wyjaśnić wszystkie wątpliwości wokół Macierewicza

– Osoby odpowiadające za bezpieczeństwo kraju powinny być jak żona cezara – poza wszelkimi podejrzeniami. Jeżeli więc pojawiają się jakiekolwiek podejrzenia o związki polityka z obcym wywiadem, służbami lub światem przestępczym natychmiast powinny zostać wyjaśnione – mówił dzisiaj na konferencji prasowej poseł Adam Szłapka.

Niestety, pomimo wielu faktów, pytań i wątpliwości, które pojawiły się w książce pt.  „Macierewicz i jego tajemnice” nikt, ani Macierewicz, ani premier Beata Szydło, ani prezes Kaczyński, nie zareagował i nikt niczego nie wyjaśnił. Dlatego poseł Nowoczesnej zdecydował się złożyć szereg interpelacji i zapytań do min. Macierewicza, premier Beaty Szydło,  ministrów: Ziobry, Błaszczaka, Waszczykowskiego.  – Nie stawiamy zarzutów tylko pytamy. Jeśli jest cień podejrzeń, chcemy je rozwiać. Wszystkie wątpliwości i zastrzeżenia powinny zostać jednoznacznie wyjaśnione – dodał poseł Szłapka.

Uczestnikiem konferencji był także red. Tomasz Piątek, autor niedawno wydanej książki pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. – Bardzo dobrze, że zostaną złożone te interpelacje, bo wówczas minister musi przedstawić argumenty – powiedział Piątek.