Trzeba wyjaśnić wszystkie wątpliwości wokół Macierewicza

31/07/2017

– Osoby odpowiadające za bezpieczeństwo kraju powinny być jak żona cezara – poza wszelkimi podejrzeniami. Jeżeli więc pojawiają się jakiekolwiek podejrzenia o związki polityka z obcym wywiadem, służbami lub światem przestępczym natychmiast powinny zostać wyjaśnione – mówił dzisiaj na konferencji prasowej poseł Adam Szłapka.

Niestety, pomimo wielu faktów, pytań i wątpliwości, które pojawiły się w książce pt.  „Macierewicz i jego tajemnice” nikt, ani Macierewicz, ani premier Beata Szydło, ani prezes Kaczyński, nie zareagował i nikt niczego nie wyjaśnił. Dlatego poseł Nowoczesnej zdecydował się złożyć szereg interpelacji i zapytań do min. Macierewicza, premier Beaty Szydło,  ministrów: Ziobry, Błaszczaka, Waszczykowskiego.  – Nie stawiamy zarzutów tylko pytamy. Jeśli jest cień podejrzeń, chcemy je rozwiać. Wszystkie wątpliwości i zastrzeżenia powinny zostać jednoznacznie wyjaśnione – dodał poseł Szłapka.

Uczestnikiem konferencji był także red. Tomasz Piątek, autor niedawno wydanej książki pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. – Bardzo dobrze, że zostaną złożone te interpelacje, bo wówczas minister musi przedstawić argumenty – powiedział Piątek.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE