Jarosław Kaczyński próbuje zastraszać opozycję

14/07/2017

14 lipca 2017 roku w Sejmie odbyła się konferencja prasowa posłanek: Kamili Gasiuk-Pihowicz i Pauliny Hennig-Kloski, rzecznika prasowego Nowoczesnej podczas której posłanki ustosunkowały się do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości.

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego odbieramy jako próbę zastraszenia opozycji. I tak jak w 2014 roku Władimir Putin robił z siebie głupca mówiąc, że nie wie skąd się wzięli na Krymie żołnierze, tak jak karabiny i czołgi można było kupić w każdym sklepie militarnym, tak teraz politycy PiSu robią z siebie głupców mówiąc że ustawa o likwidacji Sądu Najwyższego wzmocni w Polsce demokrację, podczas gdy niszczy demokrację, niszczy niezależność sądów, niszczy nasz dostęp do naszych praw i wolności obywatelskich zapisanych w Konstytucji RP. – powiedziała na początku konferencji Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Z kolei rzecznik prasowa Paulina Hennig-Kloska poprosiła prezesa PiS aby nie mydlił oczu Polakom poprzez argumentowaniu reformy sądownictwa jako wzmacnianie demokracji w Polsce, gdyż w ten sposób demokracja jest niszczona.

 – Pan Prezes PiS Jarosław Kaczyński już nawet nie ukrywa, że wcale nie chce zreformować sądów, że nie chodzi o jakiekolwiek usprawnienia i przyspieszenie prac, które w sądach się toczą. Dzisiaj na konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński powiedział wprost, że chodzi tylko i wyłącznie aby z sądów wyrzucić wszystkie te osoby, które nie będą chciały bezrefleksyjnie podpisywać wyroków napisanych przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. – powiedziała Paulina Hennig-Kloska.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE