Nowoczesna apeluje o stworzenie Frontu Demokratycznego

14/07/2017

W związku z próbą forsowania przez PIS poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, politycy Nowoczesnej zaapelowali do wszystkich posłów opozycyjnych o wspólne działanie w sprawie obrony praworządności.

– Odłóżmy na bok polityczne spory i wcześniejsze niesnaski i spróbujmy działać wspólnie w jednym opozycyjnym froncie. Tego wymaga polska racja stanu. – zaapelował do opozycji Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.

Musimy zablokować lub przynajmniej utrudnić procedowanie tej haniebnej ustawy. Tego typu pomysły powinny być uzgodnione ze wszystkimi klubami opozycyjnymi, stąd większa potrzeba ścisłej koordynacji działań i pomysł Federacji Klubów i Kół Parlamentarnych – dodał Petru.

Nowoczesna apeluje o stworzenie Frontu Demokratycznego. – Współpraca musi dotyczyć nie tylko partii parlamentarnych, ale też demokratycznych partii pozaparlamentarnych, stowarzyszeń i ruchów społecznych jak KOD czy Dziewczyny z Czarnych Protestów, środowisk nauki, kultury czy prawa. Wszystkie ręce na pokład – powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/07/SZ_2017_1-front-demokratyczny.pdf” title=”SZ_2017_1 front demokratyczny”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE