Jest wniosek do NIK o kontrolę w BOR, będzie wniosek o odwołanie min. Błaszczaka

13/02/2017

Nowoczesna przygotowała wniosek do NIK o przeprowadzenie kontroli w Biurze Ochrony Rządu w związku z wypadkami komunikacyjnymi i kolizjami drogowymi pojazdów przewożących najważniejsze osoby w państwie. Ponadto Nowoczesna szykuje wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka – Apelujemy do opozycji, aby przyłączyła się do tej inicjatywy – mówił w poniedziałek Sekretarz Generalny .N Adam Szłapka.

Wypadek z panią premier z piątku i wcześniejsza czarna seria zdarzeń z udziałem najważniejszych osób w państwie sprawiają, że trzeba zadać pytanie o bezpieczeństwo Polski.  – Na czele urzędów dbających o nasze bezpieczeństwo stoją politycy nieudolni a czasami groteskowi – mówił w poniedziałek Sekretarz Generalny Nowoczesnej Adam Szłapka. Polityk zwrócił uwagę, że w piątek minister Błaszczak powinien zwołać natychmiast radę kryzysową, a nie uczestniczyć w partyjnej imprezie przed Pałacem Prezydenckim – Będziemy składać wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka. Apelujemy do opozycji aby przyłączyła się do tej inicjatywy.

Przypomnijmy, że to za kadencji pisowskiego szefa MSWiA dwukrotnie zmieniało się kierownictwo w BOR, nastąpiła też dwukrotna zmiana na stanowisku Komendanta Głównego Policji. Nowoczesna składa do NIKu pytanie o BOR, czy jest ono w stanie w sposób prawidłowy wykonywać swoje ustawowe obowiązki, a jeżeli nie jest w stanie ich wykonywać, to jaka jest tego przyczyna: błędy w zarządzaniu, braki kadrowe, złe wyszkolenie jego funkcjonariuszy, przestarzały lub nieprawidłowo funkcjonujący sprzęt.

Poseł Grzegorz Furgo przypomniał, że na minionym posiedzeniu Sejm odrzucił wniosek opozycji o przedstawienie informacji o dalszych losach kontraktu na śmigłowce przez MON – Nie mamy informacji, na jakim etapie jest obecnie ten proces. Miały dolecieć dwa Black Hawki w zeszłym roku. Nie doleciały. Mamy także do czynienia z rewolucją w polskiej armii. Odeszła najlepiej wykształcona kadra. Żadna armia nie wytrzyma takiej rewolucji. G. Furgo podkreślił, że kierownictwo MON zapomniało ponadto że mamy granicę na Bałtyku – Polska Marynarka Wojenna to jest muzeum. Macierewicz tymczasem kupuje długopisy mające rozbić szyby a nadal nic nie wiemy o profesjonalnych zakupach.

Poniżej treść wniosku Nowoczesnej do NIK.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/02/Wniosek-do-NIK-ws.-BOR-Nowoczesna.pdf” title=”Wniosek do NIK ws. BOR Nowoczesna”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE