Adam Szłapka: Min. Macierewicz powinien odnieść się do słów generała Pytla

14/02/2017

Polacy nie czują się bezpiecznie. Dwoma ministerstwami, które odpowiadają za bezpieczeństwo, kierują niepoważni i nieodpowiedzialni politycy.  – Minister Macierewicz powinien odnieść się do słów gen. Piotra Pytla, byłego Szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego, który przytoczył wypowiedź ministra, że „zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne” – zaapelował podczas konferencji (14.02.2017) poseł Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Minister  Macierewicz obraża honor polskich żołnierzy, nie dba o morale żołnierzy.  Wysokich rangą żołnierzy zmusza do oddawania honorów osobom, które ani nie są żołnierzami, ani nie mają stanowisk i żadnego doświadczenia.

Ponadto, zacytowana przez generała Piotra Pytla wypowiedz m. in. Macierewicza ujawnia prawdziwe intencje ministra. – Antoni Macierewicz musi się zdecydować, czy zajmuje się polityką, do czego wykorzystuje religię smoleńską, czy zajmuje się bezpieczeństwem kraju – mówił poseł.

Poseł Szłapka zapytany przez dziennikarza, komu bardziej wierzy: generałowi  Pytlowi czy min. Macierewiczowi odpowiedział: – Wierzę w słowa generała  Pytla.  Minister Macierewicz już raz kłamał mówiąc, że tylko raz miało miejsce  nazywanie Misiewicza  ministrem i oddawanie mu honorów przez oficerów. Pojawiają się nowe relacje z uroczystości wojskowych, podczas których takie sytuacje również miały miejsce.

Podczas konferencji Adam Szłapka przedstawił przygotowany wniosek do Marszałka Sejmu o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aktywność min. Błaszczaka budzi uzasadnione wątpliwości co do ich jakości i skuteczności. Dowodem niedopuszczalnych zaniedbań jest sytuacja w Biurze Ochrony Rządu i doprowadzenie do powstania sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa najważniejszych osób państwie: prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/02/Nowoczesna-skan-wniosku-o-wotum-Błaszczak.pdf” title=”Nowoczesna skan wniosku o wotum Błaszczak”]

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE