Adam Szłapka: Min. Macierewicz powinien odnieść się do słów generała Pytla

Polacy nie czują się bezpiecznie. Dwoma ministerstwami, które odpowiadają za bezpieczeństwo, kierują niepoważni i nieodpowiedzialni politycy.  – Minister Macierewicz powinien odnieść się do słów gen. Piotra Pytla, byłego Szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego, który przytoczył wypowiedź ministra, że „zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne” – zaapelował podczas konferencji (14.02.2017) poseł Adam Szłapka, Sekretarz Generalny Nowoczesnej.

Minister  Macierewicz obraża honor polskich żołnierzy, nie dba o morale żołnierzy.  Wysokich rangą żołnierzy zmusza do oddawania honorów osobom, które ani nie są żołnierzami, ani nie mają stanowisk i żadnego doświadczenia.

Ponadto, zacytowana przez generała Piotra Pytla wypowiedz m. in. Macierewicza ujawnia prawdziwe intencje ministra. – Antoni Macierewicz musi się zdecydować, czy zajmuje się polityką, do czego wykorzystuje religię smoleńską, czy zajmuje się bezpieczeństwem kraju – mówił poseł.

Poseł Szłapka zapytany przez dziennikarza, komu bardziej wierzy: generałowi  Pytlowi czy min. Macierewiczowi odpowiedział: – Wierzę w słowa generała  Pytla.  Minister Macierewicz już raz kłamał mówiąc, że tylko raz miało miejsce  nazywanie Misiewicza  ministrem i oddawanie mu honorów przez oficerów. Pojawiają się nowe relacje z uroczystości wojskowych, podczas których takie sytuacje również miały miejsce.

Podczas konferencji Adam Szłapka przedstawił przygotowany wniosek do Marszałka Sejmu o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aktywność min. Błaszczaka budzi uzasadnione wątpliwości co do ich jakości i skuteczności. Dowodem niedopuszczalnych zaniedbań jest sytuacja w Biurze Ochrony Rządu i doprowadzenie do powstania sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa najważniejszych osób państwie: prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło.

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/02/Nowoczesna-skan-wniosku-o-wotum-Błaszczak.pdf” title=”Nowoczesna skan wniosku o wotum Błaszczak”]