Nowoczesna: Młody kierowca fiata zderzył się z kolumną rządową i z machiną propagandową

15/02/2017

Jestem zaskoczony, że moja interwencja poselska będzie odbierana jako ingerencja w śledztwo. Chcę publicznie zadać pytanie: dlaczego kierowcy BOR kazali kierowcom dwóch samochodów stojących za fiatem, odjechać. – mówił w Sejmie w środę poseł Nowoczesnej Marek Sowa i przedstawił treść wiadomości od ojca młodego kierowcy, który brał udział w wypadku rządowej limuzyny.

Sprawa przyczyn wypadku z udziałem pani premier 10 lutego wciąż nie jest jednoznaczna. Trzeba ją dogłębnie wyjaśnić.  Pani premier dochodzi do zdrowia, ale problem leży w tym, że PiS próbuje uczynić kozła ofiarnego z 21-letniego kierowcy fiata i oskarżyć go o spowodowanie kraksy.  – Nie mamy wątpliwości, że rodzina chłopaka i on sam wymagają pomocy. – powiedział poseł M. Sowa.
– Młody kierowca zderzył się ze źle zorganizowanym państwem. Dopóki politycy nie zrozumieją, że prawo też ich obowiązuje, tak długo będziemy mieli powtórkę z podobnych sytuacji.  – mówiła w Sejmie Katarzyna Lubnauer i dodała – Na chłopaka wydano osąd medialny w ciągu jednej doby.

W odpowiedzi na zarzuty marszałka Terleckiego, nazywającego „przekroczeniem granicy śmieszności” chęć pomocy prawnej młodemu kierowcy, którego auto zderzyło się z rządową limuzyną, poseł Marek Sowa przytoczył treść SMSa, którego otrzymał od ojca 21-latka z pytaniem: „Dlaczego nikt z PiS, czy z Kancelarii Premiera nie zaoferował nam pomocy? A teraz mają pretensje do państwa”.

Poseł Jerzy Meysztowicz zauważył, że w sprawie wypadku rządowej limuzyny brakuje świadków a telewizja publiczna  sugeruje, że fakty są przeinaczane – Nie mamy odpowiedzi na najważniejsze pytania: czy kolumna poruszała się z sygnałami dźwiękowymi oraz jaka była odległość między pierwszym a drugim samochodem w kolumnie.

Pytań w sprawie wypadku z udziałem premier polskiego rządu jest więcej: czy były zapięte pasy bezpieczeństwa i z jaką prędkością poruszał się samochód – to niektóre z nich.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE