R. Petru w Bydgoszczy: W PiSie mają wrażenie, że są ponad prawem

Ryszard Petru kontynuuje spotkania z mieszkańcami i strukturami Nowoczesnej w całej Polsce w ramach cyklu #PolskaNowoczesna. Dziś (w czwartek) szef Nowoczesnej odwiedził Bydgoszcz.

– Uważam wywiad wicepremiera Morawieckiego za skandaliczny. Wicepremier mówi, że prawo nie jest najważniejsze. Jak rozumiem, w ten sposób można powiedzieć, że najważniejsze jest to, czego chcą ludzie, którzy rządzą?  – pytał retorycznie Ryszard Petru na konferencji prasowej w biurze Nowoczesnej w Bydgoszczy o słowa wicepremiera wypowiedziane w wywiadzie dla Deutsche Welle. Po szokującym wywiadzie pojawiają się kolejne pytania: przecież jeśli wicepremier i minister do spraw rozwoju mówi, że prawo nie jest najważniejsze, to czy to znaczy, że pewne decyzje dotyczą inwestycji będą cofnięte?  – Jeśli prawo nie jest najważniejsze, to po co nam Konstytucja, po co nam parlament, których uchwala prawo? – mówił Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej odniósł się również o zapowiedzi J. Kaczyńskiego, że Polska może wydać europejski nakaz aresztowania za D.Tuskiem – Wg mojej wiedzy, Tusk ma bardzo wysokie szanse, aby pozostał na drugą kadencję. Wybryki Kaczyńskiego źle służą Polsce. Ta jego osobista zemsta odbywa się kosztem wizerunku Polski na świecie.