R. Petru w Bydgoszczy: W PiSie mają wrażenie, że są ponad prawem

16/02/2017

Ryszard Petru kontynuuje spotkania z mieszkańcami i strukturami Nowoczesnej w całej Polsce w ramach cyklu #PolskaNowoczesna. Dziś (w czwartek) szef Nowoczesnej odwiedził Bydgoszcz.

– Uważam wywiad wicepremiera Morawieckiego za skandaliczny. Wicepremier mówi, że prawo nie jest najważniejsze. Jak rozumiem, w ten sposób można powiedzieć, że najważniejsze jest to, czego chcą ludzie, którzy rządzą?  – pytał retorycznie Ryszard Petru na konferencji prasowej w biurze Nowoczesnej w Bydgoszczy o słowa wicepremiera wypowiedziane w wywiadzie dla Deutsche Welle. Po szokującym wywiadzie pojawiają się kolejne pytania: przecież jeśli wicepremier i minister do spraw rozwoju mówi, że prawo nie jest najważniejsze, to czy to znaczy, że pewne decyzje dotyczą inwestycji będą cofnięte?  – Jeśli prawo nie jest najważniejsze, to po co nam Konstytucja, po co nam parlament, których uchwala prawo? – mówił Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej odniósł się również o zapowiedzi J. Kaczyńskiego, że Polska może wydać europejski nakaz aresztowania za D.Tuskiem – Wg mojej wiedzy, Tusk ma bardzo wysokie szanse, aby pozostał na drugą kadencję. Wybryki Kaczyńskiego źle służą Polsce. Ta jego osobista zemsta odbywa się kosztem wizerunku Polski na świecie.

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE