Ryszard Petru i Marek Sowa: Apelujemy, by zeznania pani premier po wypadku były publiczne [LIST]

19/02/2017

W piątek poseł Marek Sowa skierował list, który jest komentarzem do listu premier Szydło do Sebastiana, który uczestniczył w wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu 10 lutego. W niedzielę lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który wraz z Markiem Sową wystąpili na konferencji prasowej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów powiedział, że to apel do premier, aby stała się świadkiem w sprawie tego wypadku i o to apeluje właśnie poseł Sowa. Nowoczesna apeluje też do ministra Błaszczaka, aby wyłączył się z całej sprawy.

Poniżej treść listu:

[pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/02/List-Premier-B.-Szydło.pdf” title=”List – Premier B. Szydło”]NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE