Adam Szłapka: Waszczykowski i Macierewicz powodują zapaść polskiej polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa

20/02/2017

W miniony weekend odbyła się Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium, którą w Sejmie podsumował Sekretarz Generalny Nowoczesnej Adam Szłapka.

Z monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa dla Polski płyną dwie ważne informacje: pierwsza – dobra na nas –  to deklaracja Mike’a Pence’a o podtrzymaniu integralności USA w ramach NATO, a druga to – niestety – rola Polski na tej konferencji. Podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium Mike Pence miał spotkania dwustronne, a to, że nie doszło do spotkania z nikim z polskiej reprezentacji, świadczy o tym, że nie są poważnie traktowani na arenie międzynarodowej – mówił w poniedziałek w Sejmie Adam Szłapka.

Sekretarz Generalny Nowoczesnej ocenił, że minister A. Macierewicz, włączając katastrofę smoleńską do agresji na Gruzję i Ukrainę, udowodnił, że nie czuje wagi wydarzeń w ramach stosunków międzynarodowych: Macierewicz, unieważniając ze względów politycznych przetarg na Caracale, odbiera Polsce możliwość na dodatkowe uzbrojenie. Od ogłoszenia przetargu do otrzymania zamówienia muszą minąć kolejne lata, w tym wypadku oznacza to, że będziemy praktycznie bezbronni w tym czasie.

Konferencja w Monachium pokazała również po raz kolejny, że nikt z kluczowych partnerów Polski na arenie międzynarodowej nie chce rozmawiać z Waszczykowskim. Najważniejsi politycy rozumieją, że Waszczykowski jest niepoważny.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE