Karygodna wypowiedź posłanki PiS. Nowoczesna składa wniosek o naganę do Komisji Etyki Poselskiej

21/11/2016

Wniosek w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej przez posłankę Beatę Mateusiak-Pieluchę złożył  dzisiaj w imieniu Nowoczesnej poseł Krzysztof Truskolaski.  – Wniosek o wymierzenie kary nagany posłance Mateusiak-Pielusze to  wyraźny  sygnał dla wszystkich posłów, że Sejm nie zgadza się na dyskryminacja m.in. na tle rasowym, wyznaniowym, i na szerzenie poglądów ksenofobicznych – mówił dzisiaj podczas konferencji poseł Nowoczesnej.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus: – Mam radę dla pani poseł, jeśli chce zbierać oświadczenia od Polaków, czy znają konstytucję, to niech najpierw pozbiera takie oświadczenia od swoich kolegów w Klubie Parlamentarnym PiS. Niech też weźmie takie oświadczenie od pana Prezydenta Andrzeja Dudy bo w Prawie i Sprawiedliwości ze znajomością polskiej Konstytucji jest bardzo słabo.

Przypomnijmy, że pos. Mateusiak-Pielucha w serwisie wPolityce.pl  15 listopada br. napisała m.in. „… powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują sie w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnienie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem deportacji.”.

Zobacz treść wniosku w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej przez posłankę Beatę Mateusiak-Pieluchę.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE