Karygodna wypowiedź posłanki PiS. Nowoczesna składa wniosek o naganę do Komisji Etyki Poselskiej

Wniosek w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej przez posłankę Beatę Mateusiak-Pieluchę złożył  dzisiaj w imieniu Nowoczesnej poseł Krzysztof Truskolaski.  – Wniosek o wymierzenie kary nagany posłance Mateusiak-Pielusze to  wyraźny  sygnał dla wszystkich posłów, że Sejm nie zgadza się na dyskryminacja m.in. na tle rasowym, wyznaniowym, i na szerzenie poglądów ksenofobicznych – mówił dzisiaj podczas konferencji poseł Nowoczesnej.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus: – Mam radę dla pani poseł, jeśli chce zbierać oświadczenia od Polaków, czy znają konstytucję, to niech najpierw pozbiera takie oświadczenia od swoich kolegów w Klubie Parlamentarnym PiS. Niech też weźmie takie oświadczenie od pana Prezydenta Andrzeja Dudy bo w Prawie i Sprawiedliwości ze znajomością polskiej Konstytucji jest bardzo słabo.

Przypomnijmy, że pos. Mateusiak-Pielucha w serwisie wPolityce.pl  15 listopada br. napisała m.in. „… powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują sie w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnienie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem deportacji.”.

Zobacz treść wniosku w sprawie naruszenia zasad etyki poselskiej przez posłankę Beatę Mateusiak-Pieluchę.