Nowoczesna na manifestacji: Stop reformie edukacji!

19/11/2016

Udział w wielotysięcznej, ogólnopolskiej manifestacji „Nie dla chaosu w szkole”, szeroka akcja #BronimyEdukacji oraz zapowiedź odrzucenia w pierwszym czytaniu ustawy zmieniającej system polskiej edukacji – Nowoczesna nie zgadza się na chaos w polskich szkołach, który chce zaprowadzić PiS.

W Polsce wiele trzeba zmienić, ale są dziedziny, które wymagają racjonalnej zmiany. Dzieciom należy się spokój i rozsądek.  – Minister Zalewska całą reformę edukacji opiera na kłamstwie, nie buduje niczego dobrego. Nie eksperymentujmy na dzieciach, tego nie wolno robić!  – mówiła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w sobotę na pl. Piłsudskiego w Warszawie na wielotysięcznej manifestacji „Nie dla chaosu w szkole”, zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W sobotnim proteście wzięli udział politycy Nowoczesnej, m.in.: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Ewa Lieder.

Nowoczesna w Sejmie będzie głosem protestu przeciw szkodliwej, źle przygotowanej i nieprzemyślanej reformie edukacji. Do Sejmu trafił już komplet projektów – ustawa prawo oświatowe i przepisy przejściowe. 29 listopada na posiedzeniu będzie pierwsze czytanie ustawy. Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu, bo reforma min. Zalewskiej jest szkodliwa dla polskiego systemu edukacji, dzieci, rodziców, samorządów.

Nowoczesna prowadzi również akcję #BronimyEdukacji. Na stronie internetowej www.bronimyedukacji.pl zachęcamy do wysyłania zgłoszeń te szkoły, które biorą udział w proteście przeciwko reformie minister Zalewskiej.  Niepokoi też ideologizacja polskich szkół, obowiązkowe modlitwy przed jedzeniem, wysyłanie dzieci na film „Smoleńsk”, zmiany w programach nauczania. Zaciera to granice świeckiego państwa. Takie przypadki ideologizacji polskich szkół można zgłaszać na adres [email protected]. Zweryfikowane przypadki będą nagłaśniane w mediach, dyskutowane z samorządami i staną się przedmiotem interpelacji do MEN.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE