Nowoczesna na manifestacji: Stop reformie edukacji!

Udział w wielotysięcznej, ogólnopolskiej manifestacji „Nie dla chaosu w szkole”, szeroka akcja #BronimyEdukacji oraz zapowiedź odrzucenia w pierwszym czytaniu ustawy zmieniającej system polskiej edukacji – Nowoczesna nie zgadza się na chaos w polskich szkołach, który chce zaprowadzić PiS.

W Polsce wiele trzeba zmienić, ale są dziedziny, które wymagają racjonalnej zmiany. Dzieciom należy się spokój i rozsądek.  – Minister Zalewska całą reformę edukacji opiera na kłamstwie, nie buduje niczego dobrego. Nie eksperymentujmy na dzieciach, tego nie wolno robić!  – mówiła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w sobotę na pl. Piłsudskiego w Warszawie na wielotysięcznej manifestacji „Nie dla chaosu w szkole”, zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W sobotnim proteście wzięli udział politycy Nowoczesnej, m.in.: Katarzyna Lubnauer, Joanna Scheuring-Wielgus, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Ewa Lieder.

Nowoczesna w Sejmie będzie głosem protestu przeciw szkodliwej, źle przygotowanej i nieprzemyślanej reformie edukacji. Do Sejmu trafił już komplet projektów – ustawa prawo oświatowe i przepisy przejściowe. 29 listopada na posiedzeniu będzie pierwsze czytanie ustawy. Nowoczesna złoży wniosek o odrzucenie jej w pierwszym czytaniu, bo reforma min. Zalewskiej jest szkodliwa dla polskiego systemu edukacji, dzieci, rodziców, samorządów.

Nowoczesna prowadzi również akcję #BronimyEdukacji. Na stronie internetowej www.bronimyedukacji.pl zachęcamy do wysyłania zgłoszeń te szkoły, które biorą udział w proteście przeciwko reformie minister Zalewskiej.  Niepokoi też ideologizacja polskich szkół, obowiązkowe modlitwy przed jedzeniem, wysyłanie dzieci na film „Smoleńsk”, zmiany w programach nauczania. Zaciera to granice świeckiego państwa. Takie przypadki ideologizacji polskich szkół można zgłaszać na adres [email protected] Zweryfikowane przypadki będą nagłaśniane w mediach, dyskutowane z samorządami i staną się przedmiotem interpelacji do MEN.