Katarzyna Lubnauer: Będziemy chcieli odwołać wicemarszałka Terleckiego

19/12/2017

– Sędzia zdecydował, że nie może być umorzenia śledztwa tego co się stało 16  grudnia 2016r w sali kolumnowej Sejmu. Wszystko jednoznacznie świadczy, ze doszło do złamania prawa i prokuratura musi się tym zająć – powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i zapowiedziała, że spotka się z liderami partii opozycyjnych, porozmawiać z nimi o konieczności odwołania wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

To reakcja szefowej Nowoczesnej na ujawnione przez media fragmenty zeznań Terleckiego. „Sala Kolumnowa została tak zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego w Sali Kolumnowej. Miało to na celu uniemożliwienie zablokowania ww. stołu. Organizacja ta polegała na ustawieniu z tyłu Sali Kolumnowej trzech rzędów krzeseł w poprzek ww. sali, tak, aby zamknąć dostęp do stołu prezydialnego.” – miał mówić w Prokuraturze  szef klubu parlamentarnego PiS  Ryszard Terlecki.

https://twitter.com/Nowoczesna/status/943107832177668096

– Jeżeli mamy informacje, że w sposób świadomy uniemożliwiono opozycji dojście do stołu prezydialnego, składanie wniosków formalnych to sygnał, że Terlecki nie powinien pełnić funkcji wicemarszałka Sejmu – powiedziała Lubnauer i poinformowała o rozmowach telefonicznych z szefem klubu  PO Sławomirem Neumannem i PSL Władysławem Kosiniak-Kamyszem oraz Jackiem Protasiewiczem. – Chcemy się spotkać na początku stycznia i poważnie porozmawiać o złożeniu wniosku o odwołanie marszałka Terleckiego. Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy złożyć wspólny wniosek po to, by móc powiedzieć wspólnym głosem, że Ryszard Terlecki złamał prawo i nie może być wicemarszałkiem Sejmu – stwierdziła Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem  nie można dopuścić do tego, że mamy Sejm jednego ugrupowania, że PiS świadomie wycina opozycję.  – Nasi wyborcy obligują nas do powiedzenia, że nie może być autorytarnych rządów mniejszości nad resztą społeczeństwa. Nie może być sytuacji, w której jedno ugrupowanie zawłaszcza sobie Sejm. – podsumowała przewodnicząca Nowoczesnej.  Przypomniała też, że sędzia Igor Tuleya w sprawie ponownego oddania sprawy do Prokuratury orzekał w ramach losowania. To znaczy, że przypadkowo trafił tę sprawę.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE