Rada Krajowa Nowoczesnej o współpracy ugrupowań opozycyjnych i destrukcyjnej polityce rządów PiS

Obradująca 16 grudnia 2017 roku Rada Krajowa Nowoczesnej podjęła uchwały w sprawie współpracy ugrupowań opozycyjnych oraz w sprawie destrukcyjnej polityki gospodarczej rządu.

Rada Krajowa uznała, że „przeprowadzany przez PiS zamach na polski porządek prawny, upartyjnienie wymiaru sprawiedliwości, milcząca zgoda na nacjonalizm i bezwzględna walka rządu z opozycją wymagają od nas podjęcia skutecznych działań. Odpowiedzią na brutalną politykę PiS jest projekt koalicji demokratycznej na rzecz polskiej racji stanu i sukcesu w przyszłych wyborach samorządowych i parlamentarnych.
To jedyna szansa na zakończenie dominacji Prawa i Sprawiedliwości i przywrócenie standardów demokratycznych w Polsce. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy przez ostatnie dwa lata głośno domagali się decentralizacji władzy publicznej, poszanowania praw obywatelskich, przestrzegania Konstytucji i dobrych relacji Polski z Unią Europejską.”

Poniżej prezentujemy pełną treść obu uchwał:

Uchwała w sprawie destrukcyjnej polityki gospodarczej rządu: [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/12/UCHWAŁA-ws.-gospodarki.pdf” title=”UCHWAŁA ws. gospodarki”]  

Uchwała w sprawie współpracy ugrupowań opozycyjnych na rzecz polskiej racji stanu: [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/12/UCHWAŁA-ws.-współpracy.pdf” title=”UCHWAŁA ws. współpracy”]