Rada Krajowa Nowoczesnej o współpracy ugrupowań opozycyjnych i destrukcyjnej polityce rządów PiS

17/12/2017

Obradująca 16 grudnia 2017 roku Rada Krajowa Nowoczesnej podjęła uchwały w sprawie współpracy ugrupowań opozycyjnych oraz w sprawie destrukcyjnej polityki gospodarczej rządu.

Rada Krajowa uznała, że „przeprowadzany przez PiS zamach na polski porządek prawny, upartyjnienie wymiaru sprawiedliwości, milcząca zgoda na nacjonalizm i bezwzględna walka rządu z opozycją wymagają od nas podjęcia skutecznych działań. Odpowiedzią na brutalną politykę PiS jest projekt koalicji demokratycznej na rzecz polskiej racji stanu i sukcesu w przyszłych wyborach samorządowych i parlamentarnych.
To jedyna szansa na zakończenie dominacji Prawa i Sprawiedliwości i przywrócenie standardów demokratycznych w Polsce. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy przez ostatnie dwa lata głośno domagali się decentralizacji władzy publicznej, poszanowania praw obywatelskich, przestrzegania Konstytucji i dobrych relacji Polski z Unią Europejską.”

Poniżej prezentujemy pełną treść obu uchwał:

Uchwała w sprawie destrukcyjnej polityki gospodarczej rządu: [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/12/UCHWAŁA-ws.-gospodarki.pdf” title=”UCHWAŁA ws. gospodarki”]

 

Uchwała w sprawie współpracy ugrupowań opozycyjnych na rzecz polskiej racji stanu: [pdf-embedder url=”https://nowoczesna.org/wp-content/uploads/2017/12/UCHWAŁA-ws.-współpracy.pdf” title=”UCHWAŁA ws. współpracy”]

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE