Katarzyna Lubnauer: PiS niszczy polską demokrację, notorycznie łamie zasady prawa.

31/08/2017

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, podczas którego odbyła się dyskusja o praworządności w Polsce. Z tego powodu Klub Poselski Nowoczesna zorganizował konferencję prasową w Sejmie.

Podczas konferencji prasowej przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer odniosła się do planów Komisji Europejskiej oraz słów Pierwszego Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i jednocześnie komisarza ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych Fransa Timmermansa.

– Po dzisiejszych słowach Timmermansa widzimy, że ewentualne sankcje na Polskę są realne. Od półtora roku zastanawiamy się, czy Komisja Europejska zdecyduje się na przedstawienie Radzie Europejskiej propozycji wykluczenia Polski z głosowania. – powiedziała podczas konferencji posłanka Lubnauer. Przewodnicząca stwierdziła również, że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie neguje pozycję Polski w Unii Europejskiej.

Na zakończenie konferencji powiedziała: – Pomimo tego, że to Prawo i Sprawiedliwość nabroiło, to zapłacą za to wszyscy Polacy, którzy korzystają z praw i obowiązków wynikających z członkowstwa w Unii Europejskiej. Wszyscy odczujemy na własnej skórze niekompetencję polityków Prawa i Sprawiedliwości.NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE