Katarzyna Lubnauer: PiS niszczy polską demokrację, notorycznie łamie zasady prawa.

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, podczas którego odbyła się dyskusja o praworządności w Polsce. Z tego powodu Klub Poselski Nowoczesna zorganizował konferencję prasową w Sejmie.

Podczas konferencji prasowej przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer odniosła się do planów Komisji Europejskiej oraz słów Pierwszego Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i jednocześnie komisarza ds. lepszej regulacji, rządów prawa i Karty Praw Podstawowych Fransa Timmermansa.

– Po dzisiejszych słowach Timmermansa widzimy, że ewentualne sankcje na Polskę są realne. Od półtora roku zastanawiamy się, czy Komisja Europejska zdecyduje się na przedstawienie Radzie Europejskiej propozycji wykluczenia Polski z głosowania. – powiedziała podczas konferencji posłanka Lubnauer. Przewodnicząca stwierdziła również, że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie neguje pozycję Polski w Unii Europejskiej.

Na zakończenie konferencji powiedziała: – Pomimo tego, że to Prawo i Sprawiedliwość nabroiło, to zapłacą za to wszyscy Polacy, którzy korzystają z praw i obowiązków wynikających z członkowstwa w Unii Europejskiej. Wszyscy odczujemy na własnej skórze niekompetencję polityków Prawa i Sprawiedliwości.