Marsz 4 czerwca – nieważne, ile nas było, ważne, że byliśmy razem!

05/06/2023
Nowoczesna Marsz 4 czerwca 1

4 czerwca to data kluczowa dla demokratycznej Polski. Tego dnia, w 1989 roku, odbyła się pierwsza tura wyborów parlamentarnych, w których demokratyczna opozycja rozgromiła PZPR w pierwszych, częściowo demokratycznych wyborach w II. połowie XX wieku.

Niemalże wszystkie miejsca w wybieranym w pełni demokratycznie Senacie przypadły Obywatelskiemu Komitetowi Wyborców, a lista krajowa, wypełniona dygnitarzami PZPR, przepadła prawie w całości w wyborach do Sejmu. Wkrótce potem z politycznej zawieruchy wyłonił się rząd Tadeusza Mazowieckiego – pierwszy niekomunistyczny rząd PRL i równocześnie pierwszy rząd nowej Rzeczypospolitej.

Jak co roku świętowaliśmy zatem 4 czerwca właśnie rocznicę tych wydarzeń – bo przypominają nam, że nawet najbardziej opresyjna, silna i bezczelna władza prędzej czy później potyka się o własne nogi i upada. A opozycja musi być wtedy silna, zjednoczona i gotowa do przejęcia władzy. Dlatego dziękujemy, że byliście z nami na wielkim marszu 4 czerwca. Niektórzy mówią, że był nas milion, inni, że sto tysięcy, ale my nie tracimy czasu na liczenie i wymachiwanie szabelką. Mamy do wykonania pracę. Wygramy te wybory!

 NOWOCZESNA

Polsce potrzebny jest nowy impuls do rozwoju. Kropka postawiona przed nazwą Nowoczesna oznacza nowy początek. Zamykamy pewien rozdział w naszej historii i kierujemy wzrok w przyszłość.

Mamy potencjał i aspiracje – aby to w pełni wykorzystać, musimy stworzyć odpowiednie warunki. My naprawdę możemy więcej. Jesteśmy innowacyjni i kreatywni. Nasza gospodarka może być nowoczesna, a rynek pracy nastawiony na wykwalifikowanych pracowników.

Dlatego stawiamy przed Polską nowe cele, które realizować będą nowi ludzie, bo nasze państwo można zorganizować lepiej za te same pieniądze.

Jesteśmy częścią ALDE
PARTIA ALDEPROGRAM ALDE